Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Meskende en kolay manikür nasıl yapılır? Manikürün püf noktaları nelerdir?

Meskende en kolay manikür nasıl yapılır? Manikürün püf noktaları nelerdir?

Ellerinin her vakit bakımlı ve ihtimamlı görünmesini isteyen hatunlar sık sık manikür ve tırnak eti bakımı yaptırırlar. Bu bakımı diğerlerinin kullandığı aletlerle yapmak hem tırnak meselelerine hem de bakteri taşıdığı nedeniyle kanser riski oluşturabilir. Sizler için hanede kolay kolay tırnak eti bakımı nasıl yapılır araştırdık. Doğal katikülün imalatı haberimin detaylarında…

Kendini içtimaî izolasyon ve karantina altına alan beşerler, koronavirüse karşı 14 gün boyunca hanede olacak. Bu mühlet zarfında bakımı eksik etmemek gerekiyor. Kütikül olarak bilinen tırnak etleri, hengam vakit kuruyup sertleşerek beğenilmeyen bir imaj oluşmasına sebep olabilir. Beğenilmeyen manzara oluşmasından fazla, günlük hayatta bir bölgelere takılarak kanamaya ve ağrı oluşmasına velev enfeksiyona ve bakteri oluşmasına sebep olabilir. Bu üzere durumlarla karşılamamak için aşikâr aralıklarla tırnak eti bakımı yapılmalıdır.  Tırnak eti bakımı yapmak için en gerçek ve en ülkü devir duş sonrasıdır. Duş sonrasında yumuşayan tırnak etleri, manikür sürecini epeyce kolaylaştırır. Daha sağlıklı sonuçlar elde etmek için tırnak bakım kalemi ile yumuşayan tırnak etlerinizi ittirebilirsiniz. Bu süreci yapmak istemeyen insanlar hanede tırnak bakım kürü hazırlayarak bu kür ile tırnaklarına bakım yapabilirler. Evet, tırnak bakım kürü nasıl yapılır?

TIRNAK BAKIM KÜRÜ:

MATERYALLER:

1 tatlı kaşığı zeytinyağı,
1 tatlı kaşığı aloe vera jeli,
1 çay kaşığı limon suyu

YAPILIŞI:

Tüm gereçleri bir kabın içerisinde karıştırın ve bu karışımı tırnak etlerinize sürün. 5 dakika kadar masaj yaparak tırnak etlerinizin bu karışımı emmesini sağlayın. Akabinde ellerinizi sıcak su ile yıkayıp nemlendirici sürebilirsiniz.

İşte bu kadar!

MANİKÜR YAPMANIN PÜF NOKTALARI

Tırnakların ve tırnak etlerinin daha düzgün temizlenmesi için manikür öncesi ellerin kesinlikle ılık ve sabunlu bir suda bekletilmesi gerekir. 

Şirin kokulu bitkisel yağları manikür suyunuza ekleyerek daha yumuşak, basitçe törpülenen ya da kesilen tırnaklara ve tırnak etlerine sahip olabilirsiniz.

Sararan, kırılan, güçsüz tırnaklardan şikayetçi olanlar için limon en âlâ devadır. 

Şeker ve zeytinyağı ile kolaca hazırlayacağınız ya da hazır olarak satın alacağınız peeling eserleri ile ellerinizin meyyit derilerden arınmasını sağlayabilirsiniz.

Ellerinizi yumuşatıp arındırdıktan sonra tırnaklarınızı kesip törpüleyebilirsiniz.

Tırnaklarınızı kestikten sonra ellerin bakımsız görünmesine yol açan uzun, koparılmış tırnak etlerini bir törpü ya da kürdan yardımıyla ittirip akabinde hususî makasıyla kesmeniz gerekir.

Törpülenmiş ve tırnak etlerinden arınmış tırnaklarınız ve meyyit derilerinden arınmış elleriniz için manikürde son adım nemlendirme sürecidir. 

Yorum Ekle