Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Meskende burun küçültme sistemleri nelerdir? Burun küçülten egzersizler

Meskende burun küçültme sistemleri nelerdir? Burun küçülten egzersizler

Genelikle hatunlar son devirlerde merak ettikleri ve daha hoş bir buruna sahip olmak için bıçak altına bile yatmayı göze almaktadır. Hem maliyetinin yüksek olması hem de ağır bir sürecin olmasından ötürü birden fazla bayan burun ameliyatı yaptıramazken kimileri da bunun için servet bile harcayabilir. Fakat bu sistemleri bir kenara bırakacak mükemmel bir formül biliyoruz. Hanede burun küçültme formülleri nelerdir?

Günümüzün en çok konuşulan tıpkı devirde herkesin şikayetçi oldukları hususlardan biri burun eğriliğidir. Kimisinde doğuştan kimisinde ise burun eti nedeniyle değişen burun estetiğini yalnızca ameliyatla değil farklı yollarla de istediğiniz biçime kavuşturabilirsiniz. Konutta yapabileceğiniz doğal prosedürlerle büyük görünen burnunuzu kısa vadede küçültebilir, daha şık görünen bir buruna sahip olabilirsiniz. Meskende burun küçültmek için yapacağınız bu yolla ağrı yada acı hissetmezken ayrıyeten size maliyette olarak ta kesenize zarar vermeyecektir. Evet hanede burun küçülten teknikler neler? Burun küçülten egzersizler metnimizde bulabilirsiniz.

DİŞ MACUNU TEKNIĞI

Gereçler:

1 çay kaşığı diş macunu
1 çay kaşığı öğütülmüş zencefil
1 yemek kaşı elma sirkesi
Artık bu materyallerle burun küçültücü krem yapalım

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Yukarıda saydığımız bütün gereçleri bir kaba koyup düzgünce karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı bir fırça yardımı ile burnumuzun ucuna bir ölçü sürüp yarım saat kadar bekliyoruz. Yarım saat sonra yüzünüzü ılık su ile yıkamanız kafidir. İstediğiniz üzere küçük bir elde etmek için bu karışımı en az 10 gün boyunca uygulamalısınız. Sahiden çıkan sonucu şaşıracaksınız. Dikkat etmeniz gereken mevzu ise şayet burnunuzda yanma olursa zencefil ölçüsünü azaltmanız gerekir.

ÖTEKI BURUN KÜÇÜLTME PROSEDÜRLERI

Burun yapılarından rahatsız olan bayanlar umumi olarak bunları makyaj ile kapatmaya çalışsa da kimi durumlarda sağlıklı sonuç elde etmeleri mümkün olmayabilir. Şayet sizlerde daha dik duran küçük bir buruna sahip olmak istiyorsanız burun egzersizleri yaparak rahatlıkla tesirli sonuç elde edebilirsiniz.

Burun kıkırdağı gelişimini tamamlamış olsa da yapılacak hareketler bu kıkırdağa biçim verebilmektedir. Bunun için ameliyat olmak kural değildir. Burun üzerinde yapacağınız hareketler kan dolaşımını da hızlandıracağı için üst dudaklarınıza oksijen girmesini de sağlayacaksınız. Bu egzersizi yaparken parmak uçlarınız yardımı ile burun ucuna ağırlık uygulanır ve sağa sola hareketler yapılır. Başkaca burun ucuna aşağıdan basınç yapılarak yukarı yanlışsız kaldırma hareketi yapılır.

Vesair bir tesirli yol ise burun küçültme egzersizlerine ek olarak tesir bir prosedür olan mandal yada burun kıskacı ile burnunuza biçim verebilirsiniz. Mandal ya burun kıskacı ile burun küçültmek için burnunuzu sıkıştırma sürecini günde 20 dakika olacak halde 1 ay boyunca uyguluyoruz.Eğer mandal ile bu hareketleri yapacaksanız burnunuzda iz kalmaması için mandalın ucuna bir bez yada pamuk koymalısınız bu sayede burnunuzda iz kalmasını da engellemiş olursunuz.

ESTETİKSİZ BURUN KÜÇÜLTME SISTEMLERI

Burnundan rahatsız olan her kişinin aklına bir kere olsun estetik ameliyat olma fikri gelmiştir. Evet, burun küçültmek için yalnızca ameliyat seçeneği mi var? Tabi ki hayır, birkaç makyaj tekniği ile burnunuzun biçimini değiştirebilir ve istediğiniz imgeyi vermesini sağlayabilirsiniz. Sizler için her burun formuna nazaran bilmeniz gereken makyaj teknikerini araştırdık.

Burun kontürü yapmak için gereksiniminiz olan makyaj eserleri: 
 Aydınlatıcı pudra,
– Ten renginizin bir ton koyusu bronzlaştırıcı pudra,
 İnce ve dolgun uçlu 2 adet makyaj fırçası

1- KEMERLİ BURUNLAR


Kemikli buruna sahip olan bireyler, kontürleme tekniği ile burun çıkıntısını gizleyebilir. Burun çıkıntısını gizlemek için, göz pınarlarından burun deliklerine kadar olan kısmı bronz pudra ile gölgelendirin, doğal bir imaj için yumuşak bir fırça ile pudrayı uygunca dağıtabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin altını ise bronz allık ile gölgelendirmelisiniz. 

2- UZUN BURUNLAR


Uzun burunlu bireyler burnunu kontürlemek için; burnun uç kısmına mat bronzlaştırıcı, burun kemiği üzerine aydınlatıcı pudra sürerek kontürleme sürecini yapabilir.

3- GENİŞ BURUN DELİKLERİ OLANLAR


Burun deliklerini küçük göstermek isteyen bireyler; burun deliklerinin üstüne bronzlaştırıcı pudra sürüp fırça ile uygunca dağıttıktan sonra, kaşların başlangıç noktasından burun deliklerine kadar olan yeri gölgeleme süreci yapmalı. Kontürleme sürecinin tesir etmesi için elmacık kemikleri çokça belirginleştirmemeye itina göstermeliler.

Yorum Ekle