Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Meskende ayak bakımı nasıl yapılır? Topuk nasırlarını gideren teknikler…

Meskende ayak bakımı nasıl yapılır? Topuk nasırlarını gideren teknikler…

Ayak bakımı her hatunun ihmal etmemesi gerekenler arasında yan almaktadır. Münhasıran kış aylarında ayakkabının içerisinde saatlerce havasız kalan ayaklarda devranla çatlaklar, egzamalar vaya diğer sair rahatsızlıklar görülebilir. Siz de ayaklarınızın her vakitli bakımlı kusursuz görünmesi için kesinlikle tertipli koşul. Evet konutta ayak bakımı nasıl yapılır? Karşılığı haberimizde.

İnsanın gün uzunluğu fizikî bütün yükünü çekmesiyle yorulan, yıpranan ayaklarımız vücudumuzun en kıymetli organlarından bir adedidir. Ağır tempolu bir günün sonrasında küçük dokunuşlar ayaklarınızın daha şık ve bakımlı olmasını sağlayacaktır. Sıklık merkezlerinde saatlerce beklemek ve yüklü ölçüde para ödemek alanına hazırladığımız adımları takip ederek mükemmel bir ayak bakımı yapabilirsiniz. Üstelik konutta olmanın rahatlığıyla buluşunca hem vücudunuz hem de ayaklarınız dinlenecek. Evet bu ayak bakımı nasıl yapılır, konutta ayak bakımı yaparken nelere dikkat edilmeli? Tüm detayları aşağıdaki metnimizde bulabilirsiniz. 

MESKENDE ADIM ADIM AYAK BAKIMI(PEDİKÜR)

Öncelikle ayaklarınızdaki meyyit derileri kolaylıkla temizlemek ve tırnaklarınıza zarar vermemek için ayaklarınızı sıcak suda bekleterek yumuşamasını sağlayın. 

Ayaklarınız yumuşadıktan sonra suyun içerisine 1 adet aspirin atın ve 15 dakika ayaklarınıza masaj yapın. Bu adım ayaklarınızdaki ağrıların azalmasına yardımcı olur.

Ayaklarınız yumuşadıktan sonra sudan çıkarıp havlu ile kurulayın ve tırnaklarınızı istediğiniz ölçüde kesin. Tırnaklarınızı kestikten sonra kenarındaki etleri deriye zarar vermeyecek formda pedikür makasa ile temizleyin. 

Daha sonra tırnakta oluşan katikülleri gidermek için küçük tahta kesimleriyle itebilir ve bu süreci yaparken tahta kesiminizin üzerine katikül giderici likit damlatabilirsiniz.

Son olarak topuklarınızı kese yada peeling prosedürü ile yumuşatarak pedikür sürecini tamamlayabilirsiniz.

PEKALA, AYAK BAKIMINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Topukta oluşan çatlakları mutlaka soymayın. Nemlendirici krem sürerek meyyit derileri kısa vadede giderebilirsiniz.

Haftada 1 kez ayaklarınıza peeling yapmaya ihtimam gösterin.

Pamuklu çoraplar kış aylarında ayaklarınızın yumuşamasını sağlayacaktır.,

Tırnak etlerinizi kesmeyin. Açık yaralar oluşmasına neden olabilirsiniz.

Her duştan sonra ponza taşı yardımıyla topuklarınızda ki meyyit derileri temizlemelisiniz. Lakin meyyit deriyi temizlerken sağlıklı olan derilerinizi yıpratmamaya dikkat etmelisiniz.

Yorum Ekle