Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Mercedes-Benz Türk Genişleme Girişimini Sürdürüyor

Mercedes-Benz Türk Genişleme Girişimini Sürdürüyor

50 yılı aşkın bir vadedir Türkiye’deki yatırımlarına devam ederek dalda inovasyon ortamındaki öncülüğünü koruyan Mercedes-Benz Türk, Yedek Kesim Dağıtım Merkezi’ni genişletti. Umumî Müdüriyet Kampüsü’nde gerçekleştirilen açılış merasimine Mercedes-Benz Türk İcra Heyeti Lideri Süer Sülün, Kamyon ve Otobüs Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Can Balaban, Mercedes-Benz Türk Başkanları ve girişim ekibi katıldı.

Süer Sülün: “Türkiye’nin En Büyük Yedek Kesim Dağıtım Merkezleri’nden birini hizmete aldık”

Mercedes-Benz Türk İcra Şurası Yöneticisi Süer Sülün açılış merasimi sırasında yaptığı konuşmada; “34.500 m2 ile Türkiye’nin en büyük otomotiv yedek modül dağıtım merkezlerinden biri haline gelen tesisimiz, gerçekleştirilen inovatif çalışmalarla süreçlerin en süratli, verimli ve eksiksiz bir halde tamamlanmasını sağlamak üzere tasarlandı. Mercedes-Benz Türk olarak yaklaşık 15 aylık bir müddette faaliyete geçmeye hazır hale getirdiğimiz bu merkez; Daimler AG’nin kesim çıkış operasyonunda Dinamik Raf Sistemi ve Konveyör Sistemi’nin olduğu, meydanında birinci örneklerden biri konumunda. Şirket olarak bu türlü gurur verici bir merkezi devreye almaktan ve bu açılışın Türkiye’deki mimarı olmaktan memnunluk duyuyoruz.” dedi.

8 milyon Avro’yu aşkın yatırım

Umumi Müdüriyet Kampüsü’nde bulunan Yedek Kesim Dağıtım Merkezi’ni hem Daimler AG’de gerçekleşen tekrar yapılanma hem de artan sevkiyat hacmine münasebetli olacak biçimde baştan tasarlayan Mercedes-Benz Türk, girişim kapsamında kullanılan hacmi maksimize etmek ismine 8 ve 10 metre olan raf yüksekliğini 12 metreye çıkardı. Şirket ayrıyeten depolama kapasitesini genişleten dar koridor raf sistemleri inşa ederek hem ünite metrekarede depolanabilen hacmi iki katından çokça artırdı; hem de 180 kademe çatal döndürme özelliğine sahip şahsi ekipmanlar ile bu dar koridorlarda çalışma imkânı yarattı.

Can Balaban: “Yeni Barkod Sistemimiz hem akıllı hem de çevreci!”

Mercedes-Benz Türk Kamyon ve Otobüs Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Can Balaban ise merasimde yaptığı konuşmada; “Mercedes-Benz Türk’e mahsus geliştirilen Barkod Sistemi sayesinde; 2020 yılı itibarıyla yedek modül envanter denetim sistemi ile raf sistemlerinin tam entegrasyonu gerçekleştirilecek. 34.500 m2’lik yerin tamamı kablosuz internet altyapısı ile donatılarak hizmetlilerin son teknoloji dokunmatik el terminalleri ile tüm stok ve lokasyon malumatlarına ulaşması sağlanacak. Giriş operasyonlarında kesimleri depolamak için kullanılan etiketler kaldırılarak yılda 1 tona yakın kağıt tüketiminin, yani 15 adet ağacın kesilmesinin önüne geçilmiş olacak. Bu sayede depolama süreci hem daha verimli hem de daha muhit dostu hale getirilecek. Depoya girişinden çıkışına kadar geçen tüm süreçte yedek modüllerin edilebilirliğini sağlayacak bu sistem ile çevik yedek kesim dağıtım merkezi optimizasyonu pratiğinin da altyapısı oluşturulacak.” diye konuştu.

Yedek Kesim Dağıtım Merkezi’nde büyük hacimli modüller için 12.000 adet ambar gözü bulunan şirket, “Genişleme Projesi” ile birlikte göz sayısını 10.800 adet artırarak 22.800’e ulaştı. Bu da hacimli kesim depolama kapasitesinin %90 nispetinde artış göstermesine olanak sağladı.

Daimler bünyesindeki gayrı Yedek Kesim Dağıtım Merkezleri’nde kamyon, otobüs, araba ve hafif ticari araç eser öbekleri için başka farklı depolama merkezleri bulunurken Mercedes-Benz Türk, tüm eser kümelerine tek bir Yedek Modül Dağıtım Merkezi’nden hizmet vererek hem sinerji yaratıyor hem de yerküredeki öbür örneklerinden ayrışıyor.

Her adımda teknoloji

Bu yatırımlar kapsamında gerçekleştirilen Dinamik Raf ve Konveyör Sistemi ile Mercedes-Benz yedek modüllerinin rota önceliğine nazaran evvel hangi kesimlerin paketlenmesi gerektiğine karar verilecek ve harcanacak eforu minimize edecek halde iş istasyonlarına hizmet ataması yapılabilecek. Ayrıyeten bu sistem; yaya yolu ve forklift yolunu birbirinden ayırarak hizmetlilerin daha ergonomik ve inançlı bir ortamda çalışmalarına olanak sağlayacak.

Bütün bu teknolojik gelişmelere ek olarak; 2019 yılında hayata geçirilen Akıllı Bakiye ve Raporlama Girişimi kapsamında da müşterilerin yurt dışından gelmesini bekledikleri modüllerin sevkiyat durumu, temin devri üzere malumatlar sistem üzerinden hiçbir aracı ile görüşmeye gerek kalmadan görüntülenebilecek.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle