Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Mektepliler için Üstün Çözüm!

Mektepliler için Üstün Çözüm!

Bahis internet olduğunda elbette kısıtlanmayı sevmiyoruz; rastgele bir sahifeye girdiğimizde en süratli formda açılsın, medya izlerken yükleme dairesi önümüze hiç çıkmasın ve hele ki oyunlarda ping yemeyelim, donmadan, kasmadan yolumuza devam edelim istiyoruz.

İnternete süratli bir biçimde ulaşmak ve maksimum halde faydalanmak muhabere çağında artık hakkımız. Halihazırda fiber altyapı ile zati büyük ölçüde internetten süratli biçimde faydalanabiliyoruz, ama artık altyapıya bağlı kalmadan, kablolardan uzakta da maksimum faydalanmanın çeşitli yolları var ve bunlar arasında en popüleri de Turkcell’in fiber internet hızını, rastgele bir altyapıya gerek kalmadan kullanıcılara ulaştırmak için sunduğu Superbox adını verdiği bu cihaz oluyor.

Yerkürenin önde gelen yenilikçi tahlilleriyle müşterilerini buluşturan Turkcell, meskenlere fiber suratında mobil internet sunduğu Superbox ile Türkiye’de gibisi olmayan bir hizmet sunuyor. Fiber altyapının olmadığı lokasyonlarda sunulan ve 4.5G şebekesi üzerinden hizmet veren Superbox, kabloya gereksinim duymuyor ve elektrik olan her bölgede kullanılabiliyor.

Artık esasen Superbox’ı yakından tanıdığınızı düşünüyoruz, zira bir müddettir bu sihirli kutuyu farklı konumlarda test ediyor ve izlenimlerimizi sizlere farklı noktalardan aktarıyoruz.

Hatırlarsanız daha evvel konuttan çıkıp kentin gürültüsünden uzakta, tabiatın kucağında bir tarafa gidip, orada Superbox’ı deneyimlemiş, akabinde da ta Balıkesir’in Dursunbey kazasına gidip, buradaki bir dinlenme tesisinde, müşterilerle birlikte performansından bahsetmiştik. Bu sefer de Superbox’a gereksinim olan bir sair taraftayız; bir öğrenci konutunda.

Münhasıran öğrenci konutlarında internet çok kıymetli, çünkü kiminin internetten araştırması gereken onca konusu oluyor, kiminin o sırada ailesiyle manzaralı görüşmesi gerekiyor, kimi imtihan haftasından çıkmış ve kaçırdığı sinemalara / serilere gömülmek istiyor, kimi de tıpkı biçimde boş vaktini medya oyunlarıyla pahalandırmak istiyor ve saf ki takdir edersiniz ki, öğrenci konutları kalabalık yerleşim mahalleri. Bu kadar istek çakıştığında ne altyapı yetiyor ne de internet. Ha, doğal ayrıyeten öğrenci meskenlerinin geleni gideni de boldur; eh alışılmış herkesin bir akıllı telefonu da olunca, misafire kendi mobil internettinden kullan denmez, ağa buyur edilir. Bu noktada da iş Superbox’a düşüyor.

Evet, artık Superbox testimize başlayabiliriz. Bakalım Superbox burada bize nasıl bir performans sergileyecek, mesken ahalisi bu cihazın fiber performansından mutlu kalacak mı? Test sonuçları ve tefsirleri, yukarıdaki videomuzda!

Yorum Ekle