Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Maydanozun cilde yararları nelerdir? Konutta maydanoz maskesi nasıl yapılır?

Maydanozun cilde yararları nelerdir? Konutta maydanoz maskesi nasıl yapılır?

Salatalarda, köftelerin içerisinde yahut smoothielerde kullanılan maydanoz hem cilde hem vücuda olumlu istikamette tesirleri bulunuyor. Tam bir antioksidan aslı olan maydanozu cildinize uygulamak için daha ziyade gecikmeyin. Evet maydanoz maskesi nasıl yapılır ve maydanozun cilde yararları nelerdir? Detayları haberimizde…

Ağır aroma sayesinde gerek yemeklere lezzet vermesi açısından ek ettiğimiz gerekse çiğ olarak tükettiğimiz maydanoz, hoşluk mütehassıslarının yaptığı açıklamalara nazaran cilt sıhhatini olumlu tarafta etkileyen yeşillikler arasında yan alıyor. C vitamini sayesinde ciltteki ince çizgiler ve kırışıklarla izleri yok etme, azaltmada nispeten tesirli olan maydanoz, hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildi kusursuz ve canlı görünmesine yardımcı oluyor.Aşırı uykusuzluk ve yorgunluk nedeniyle bazen de genetik olarak görülen göz altı morluklarını gidermek için maydanoz kürünü deneyebilirsiniz.

Yapılan bir araştırmada maydanoz suyunda bulunan çinko orantısı epeyce yüksek olduğundan cildin kan akışını hızlandırarak hem göz altı morluklarını gidermede hem de sivilceleri yok etmede rahatça kullanabileceği öneriliyor.

Cildinizin PH bedelini ve yağlı ciltlerdeki yağ orantısını dengeleyen maydanoz, cilt enfeksiyonlarında da kullanılabilir.

CİLTTEKİ KIRIŞIKLAR İÇİN MAYDANOZ SUYU MASKESİ

GEREÇLER

1su bardağı maydanoz suyu
1 çay kaşığı yulaf ezmesi
4 çay kaşığı bal
3 yemek kaşığı yoğurt

YAPILIŞI

Tüm gereçleri blenderdan geçirin. Akabinde yüzünüze uygulayıp 15 dakika boyunca hiç hareket ettirmeden bekletin. Soğuk su ile temizleyebilirsiniz. 

Yüzünüzde oluşan meyyit cilt hücrelerini ve birikmiş kir tabakasını temizlemek için de haftada 3 kere, en az 1 asker ara vererek bu maskeyi deneyebilirsiniz.

CİLT LEKELERİNİ GİDEREN MAYDANOZ MASKESİ

MATERYALLER

1 bağ orta uzunluk maydanoz
1 çay kaşığı taze limon suyu
2 çay kaşığı bal

YAPILIŞI

Bol suyun içerisinde beklettiğiniz maydanozları saplarını çıkartın ve yapraklarını bir bıçak ile ince ince dilimleyin.

Akabinde kıvam yere kadar havanda ezin. İçerisine bal ve limon suyunu ekleyerek güzelce karıştırın.

Ak olan cildinize uygulayıp, 10-15 dakika boyunca bekletin.

Ilık suyla durulayabilirsiniz.

Yorum Ekle