Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Marvel’i Yandan Bölgeye Vurdu; Artık de Joker Hakkında Konuştu!

Marvel’i Yandan Bölgeye Vurdu; Artık de Joker Hakkında Konuştu!

1942 yılında doğan efsanevi direktör Martin Scorsese, son vakitlerde sinemalarından fazla, çarpıcı açıklamalarıyla gündemde. 76 yaşındaki Scorsese, direktörlüğünü yaptığı kimi sinemalarla Altın Küre, Bafta ve Oscar armağanlarını kazanmayı başardı. Scorsese, 2007 yılında gösterime giren Köstebek sineması ile Oscar heykelciğini elde etti. 2014 yılında gösterime giren The Wolf of Wall Street ise üç kolda Oscar’a aday gösterildi.

Scorsese, son birkaç on yılın en başarılı direktörlerinin biri olarak gösterilse de, şu anda yalnızca sansasyonel açıklamaları ile gündeme geliyor. Kısa mühlet evvel Marvel sinemalarının “sinema yapımları” olmadığını ve dijital birer sirk olduğunu tez eden direktör, Robert Downey Jr.‘un da büyük yansısını çekmişti.

Scorsese, Joker‘in sinema uyarlamasını yönetmeye talipti. Lakin direktör, 4 yıllık girişim aşamasından sonra sinemadan vazgeçti. Joker’in her açıdan muvaffakiyet elde etmesinin akabinde, ünlü direktör bahisle ilgili açıklamada bulundu.

Scorsese, BBC’ye verdiği röportajda “Eser hakkında önemli mealde malumat sahibiyim. Direktörü de çok güzel tanıyorum. Sinemanın yapımcılığını benim de yapımcım olan Emma Tillinger Koskoff üstlenmişti. Bu nedenle girişime önemli ilgi gösterim. Dört yıl boyunca sinemanın yapımcılığını ve direktörlüğünü üstlenmek yahut üstlenmemek üzerine bolca düşündüm. Ahir, sinema için hengam ayırmamın mümkün olmadığı kararına vardım. Ferdî sebeplerle sinemada almadım. Senaryoya yargıcım ve ürünün kayda kıymet bir kuvveti mevcut. Joaquin Phoenix ise bambaşka bir problem. Eksiksiz bir performans gösterdi. Ortada kayda kıymet bir sinema var” tabirlerini kullandı.

Hasılı Scorsese, Marvel sinemalarının tersine, Joker hakkında hayli olumlu düşünüyor. 

Yorum Ekle