Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Maden suyunun yararları nelerdir? Limonlu maden suyu içerseniz…

Maden suyunun yararları nelerdir? Limonlu maden suyu içerseniz…

Jeolojik bir yapıya sahip altı suyundan elde edilen maden suyu mineral açısından epey zengindir. Umumiyetle hazımsızlık sorunu yaşayan bireyler yemek sonrası tüketir. İçeriğinde potasyum, kalsiyum ve fosfat üzere unsurlar içerir. Bu sayede cilde de yararı olan maden suyu hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Evet Maden suyunun yararları nelerdir?

Maden sularının, olağan sudan farklı olmasının özelliği içeriğinde mineral tuzlar, elementler ve gaz içermesidir. Alkali toprakların derinliklerinde oluşan maden suyu, 500 ppm’den daha az mineral içerenlere düşük mineralli su birebir vakitte 1500 ppm’den daha ziyade içerenlere yüksek mineralli su da denilir. Su magmadan aldığı karbondioksit gazının basıncıyla mekan yüzüne yakın taraflara doğur çıkar. Maden suyun içindeki hususlara insan vücudu da gereksinim duyar. Bilhassa vücudun elektrolitlerini düzenleyerek had hücrelerinin fonksiyonlarını artırır. Bunun yanı sıra vücudun likit ve asit nispetini dengeleyerek kan basıncında artış yaşanmasını mahzurlar. Maden suları ekseriyetle sindirim sıkıntıların da tüketilir. Cilt içinde yararları olan maden suyu çoklukla maske prodüksiyonlarında kullanılır. Zayıflamak isteyenler içinde ülkü bir kaynağıdır. 

MADEN SUYUNUN YARARLARI NELERDİR?

Sodyum bakımından varlıklı olan maden suyu, vücut içindeki asit orantısını koruduğundan böbrek ve mesane de taş oluşumunu önler. İdrar söktürücü özelliği sayesinde vücuttaki çokça asit ve iltihabı atar. 

Kemik ve diş sıhhati için florür hususu inanılmaz bir yarar sağlar. Mahsusen oluşumunda tesirli olan florür kemik ve diş yapısını güçlendirir. Bu yüzden mütehassıslar günde iki şişe sodanın diş ve kemik sıhhatine eği olacağını söyler. Bunun yanı sıra rastgele bir darbe esnasında da kemik ve diş oluşumunun vadesini hızlandırır. Ayrıyeten maden suyu bikarbonat içerdiğinden kan ve idrardaki asit baz istikrarını korur.

Kısa vadede enfeksiyonun neden olduğu virüs ve bakterileri vücuttan atar. Böylelikle bağışıklık sistemi antikor üretmeden vücut temizlenir. Ter bezlerinin fonksiyonlarını artırdığında ter yoluyla hem yağ atar hem de ziyade suyun çıkmasına yardımcı olur.

Şiddetli yemek yiyen ya da çok ziyade tüketilen karbonhidrattan ötürü karında şişlik oluşur. Mide rahatsızlığına yol açan bu durumu önlemek için maden suyu tüketilir. Maden suyu ziyade besinler çalışmayı yavaşlatan midenin işlevselliğini artırır. Ayrıyeten içerdiği klorür sindirimi destekler.

Damar ve kas dokularını güçlendirerek yıpranmalarını önler. İçeriği potasyum sayesinde vücuttaki suyun istikrarını korur. Ayrıyeten had hücrelerinin dimağa iletimini güçlendirdiğinden unutkanlık üzere marazların oluşmasını handikaplar. 

Hücrelerin süratle temizlenmesini sağlayan maden suyu cilt tabakası içinde inanılmaz yarar sağlar. Cildin dermis tabakasındaki pH kıymetini artırarak sivilce ve akne oluşumunu önlemiş olur.

Yapılan araştırmalarda safra kesesi ve pankreas organlarının işlevselliğini artırdığından karaciğerin atmasına yardımcı olur. Bu sayede vücuda çeşitli besinlerden ötürü girmiş hücrelerine tesiri azaltılır. 

LİMONLU MADEN SUYU NE İŞE YARAR?

Mide hazmını kolaylaştırır. Enfeksiyonlara karşı daha etkilli olur. Münhasıran böbreklerinde taş olan şahısların kolaylıkla taşlardan kurtulmasını destekler. Bu karışıma az bir ölçü tuz eklendiğinde damarların sertleşmesini mahzurlar. Damarların duvarlarını da güçlendirdiğinden kalp buhranı riskini azaltır. 

MADEN SUYUNUN KORONAVİRÜS SALGININA BİR TESIRI VAR MI?

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayında ortaya çıkan ve bir kaç ay içinde tüm yerküreye yayılan Yerküre Sıhhat Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen koronavirüsün tedavisi ve kesin bir ilacı şimdi üretilmedi. Yüksek ateş ve kuru öksürükle kendini gösteren koronavirüs hakkında Mütehassıs Dr. Ali Kasım Hacim vücudun muhtaçlığı olan minerallerin neredeyse tümünü maden suyunun barındırdığını vurguladı. Hacim maden suyunun vücuda olan etkilerini “Mineral vücudumuzda vitamin kadar pahalıdır. Örneğin, hudut sisteminin hareket etmesi için sodyum ve potasyumun hücre içine girip çıkması lazım. Bu da mineralli ve maden suyunda var. Potasyum kasları gevşetiyor, kramp olmasını engelliyor. Maden suyu tüketimi vücudumuzun da dirençli olmasını sağlar. Böylelikle bağışıklık sistemimiz güçlü olacak ve illete yakalanma orantısı düşecektir. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için doğal vitaminlerin yanında mineral alımının da ehemmiyeti çok büyüktür. Mineral olmadan bu organlarımızı dirençli tutamayız. Günde en az 2 şişe maden suyu içilmesini öneriyorum. Mümkünse mineral orantısı yüksek olan tercih edilmelidir. Yeşil şişede bulunan maden suyunun mineral orantısı yüksek ve doğaldır” laflarıyla anlattı.

Yorum Ekle