Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Logitech G502 Lightspeed  incelemesi  Logitech G502 Lightspeed İnceleme

Logitech G502 Lightspeed incelemesi Logitech G502 Lightspeed İnceleme

  • Çok yüksek performans
  • Çok sayıda programlanabilir tuş
  • Lightspeed, Lightsync ve Powerplay desteği
  • Ek yükler
  • Fiyatı pahalı
  • G HUB yazılımı bu aralar çok sorunlu
Özetle

Gelelim fiyat kısmına, eser üst seviye, çok yeni ve fiyatı da şu sıralarda epeyce yüksek. 1400 TL fiyatla piyasada bulunabilen eser yakın özellikler ve performans sunan G903’ten (1050 TL) ve G502 Hero’dan (450 TL) önemli mealde pahalı. Beklentiniz tekrar kıymetli olacak.

Logitech’in çok sevilen faresi artık kablosuz! Logitech G502 Lightspeed’i inceledik!

Logitech’in üst seviye oyuncu fareleri pazarında G502 ile yapabildikleri çok az firmaya nasip olmuştur herhalde. Yıllar evvel G502 Core Proteus olarak tanıdığımız, akabinde elden geçirilerek Core Spectrum haline gelen ve nihayetinde Logitech’in Hero sensörüne kavuşarak G502 Hero ismini alan fare, ahir kablosundan da kurtuldu.

Bir dizaynın yıllar sonra “retro” olarak değil, “hala çağdaş ve rekabetçi” olduğu için piyasada tutunabilmesi nadir gördüğümüz bir durum. 8 adet programlanabilir tuşu, ek tartıları ve agresif dizaynıyla oyuncuların her devirde favorisi olan G502’nin en bed özelliği bir tuğla kadar ağır olmasıydı hatırlayabileceğiniz üzere. Natürel insan G502 Lightspeed’i birinci defa duyduğunda kendisine soruyor, daha ne kadar ağırlaşabilir diye.

Derhal içinizi rahatlatalım, G502 Lightspeed’in sevilen tasarımı modellerle birebir aynı olsa da kabuğunun altı büsbütün tekrar tasarlanmış. Bu da tartının artması bir tarafa, 8 azalarak (ağırlıksız) 114 grama düşmesini sağlamış. Saf beş adet 3.4 gramlık yükü gerektiğinde kullanarak fareyi kişiselleştirmeniz mümkün.

Teknik Özellikler ve Performans

G502 Lightspeed’de piyasadaki en kuvvetli sensörlerden birisi olan HERO16K kullanılıyor. 400 IPS sürat ve 40G hızlanma kıymetlerine sahip olan sensör 16000dpi hassaslığa kadar ayarlanabiliyor. Her türlü yüzeyde gösterdiği performans da takdire bedel. Logitech’in Lightspeed adaptörü hayli ufak ve kullanılmadığında farenin içinde taşınabilir. Işıklandırmalar açıkken 48 saat, gizliyken de 60 saate kadar batarya dayanımı kelam konusu ki elimizdeki bir performans faresi olduğundan bedeller pek ülkü.

Teknoloji tasarrufu HERO16K sensörüyle de hudutlu değil. Logitech’in aklınıza gelen tüm teknolojileri G502 Lightspeed’de bir araya gelmiş durumda. Bunlardan birincisi isminden anlayabileceğiniz üzere yüksek süratli ve gecikmesiz bir kablosuz muhabere sağlayan Lightspeed. 1ms gecikme pahasına sahip olan fare en düzgün kablolu fareler ile aşık atabilecek kadar çabuk reaksiyon veriyor. Lightsync yazılımı sayesinde de Logitech G Hub üzerinden gayri Logitech eserleri ile senkronize bir ışık gösterisi sunmakta. Gerçi bu eser RGB ışıklandırma açısından bir Corsair Nightsword ve SteelSeries Rival 600 değil, yalnızca iki ortam ışıklandırma var, onlar da hayli mütevazı.

Sonsuz Batarya Ömrü

Logitech’in G502’ye kazandırdığı bir vesair özellik ise Powerplay uyumluluğu. Powerplay mousepad üzerinde G502’yi velev kullanın velev kullanmayın fareniz daima şarj ediliyor. Bu da pratikte “sonsuz batarya ömrü” üzere bir sıklık olarak önümüze çıkmış.

Tasarımı sona bıraktık lakin G502 daha evvel de bahsettiğimiz üzere, bildiğiniz, tanıdığımız bir eser. Eserin materyal kalitesi konusunda söyleyecek bir şeyi yok, alışılageldik Logitech kalitesi devam ediyor, hafifletilmiş olmasına karşın. 114 gramlık fare esporcular tarafında muhtemelen tercih edilmeyecektir lakin öteki oyunculara sundukları hakikaten çok üst seviyede. O kadar çok kişiselleştirilebilir tuşu var ki, kendinize elverişli kombinasyonu bulmanız çok olağan. Tek külfet Logitech’in G HUB yazılımı. Bu yazılım şimdi nispeten taze ve denediğimiz üç bilgisayarın ikisinde mütemadi sorun yaratıp açılmıyor, kalıcı bir tahlil bulmuş da değiliz. Keşke Logitech Gaming Software desteği devam etseymiş demeden edemiyoruz.

Logitech G502 Lightspeed Teknik Özellikleri
Eser Logitech G502 Lightspeed
Eser Çeşidi Klavye ve Mouse
CHIP Online Notu 92
Üretici Logitech

Yorum Ekle