Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Logitech G Pro X incelemesi  Logitech G Pro X İnceleme

Logitech G Pro X incelemesi Logitech G Pro X İnceleme

  • Başarılı performans
  • Kişiselleştirilebilirliği çok yüksek
  • Gereç ve personellik kalitesi
  • Kaliteli mikrofon
  • Çok varlıklı kutu içeriği
  • Müzik dinlerken yanlışsız ayarı bulmak devir alıyor
  • G HUB yazılımı hala çok sıkıntılı

Logitech’in yeni eser serisi biraz gecikmeli de olsa memleketimiz hudutlarında içeriye girdi. Yeni eser serisinin en ziyade merak ettiğimiz eseri ise elbet ki G Pro X. Bir oyuncu kulaklığından fazla son nokta lüks, high end bir müzik kulaklığını andırıyor. Bu aslında çok yanlış bir önerme sayılmaz çünkü Logitech kulaklıklara dökülen paraların yüksekliğinin farkında olacak ki, size hem oyun, hem müzik hem de konuşma performansı son radde yüksek bir eser hazırlamış.

Eserin hitap ettiği kitlenin genişliği konusunda gösterilen ihtimamı kutudan kulaklığın kendisine, paket içeriğinden G Hub yazılımdaki profillere kadar her tarafta hissediyorsunuz.

Logitech G Pro X Tasarımı Nasıl?

G Pro X‘te çelik bir baş iskeleti kullanılırken, sürücüleri tutan alt kısımda alüminyum tercih edilmiş. Bu metal tasarım gerisi örtülü sürücülerde de kendisini gösteriyor. Pürüzlü yüzeydeki G yazısı pırıl pırıl parlıyor ve on metreden bakınca bile “bu kulaklık da neymiş böyle” dedirtiyor. Kutuya iki tipte kulak yastığı dahil.

Logitech G Pro X’in Sanallaştırma Performansı

DTS: Headphone: X 2.0 teknolojisi de G Pro X’te sizi bekleyen sıklıklar arasında. Sanallaştırma performansının son kademe başarılı olduğunu söyleyebiliriz rahatlıkla. Bu özelliği de G HUB üzerinden aktive edebiliyorsunuz.

Kutu İçeriğinde Ne Var?

Kutu içeriğine kulaklık taşıma çantası da dahil, kablo seçenekleri konusunda ise hiçbir masraftan kaçınılmamış. Kutudan USB ses kartı, telefonlar için ses butonlu kablo, PC için splitter, mikrofon kullanmayacaklar için PC ve konsolda kullanabileceğiniz ses ayarlı bir kablo çıkıyor.

Logitech G Pro X Özellikleri Neler?

50mm’lik PRO-G sürücüler 20Hz-20Khz arası ses yansısına sahip, empedans 35 ohm, hassaslık ise 92db civarında. Müzik performansı tizleri sevenler için son nokta mükemmel, basları sevenlerin ise aradıkları tadı bulabilmek için G HUB‘da biraz devir geçirmesi gerekiyor. Kulaklığın kişiselleştirilebilirliği o denli yüksek ki internet üzerinden ses profillerini bile arayıp size münâsib olanı seçebiliyorsunuz.

Zevkinize müsait olanı bulduğunuzda keyfinize doyum olmayacaktır çünkü elinizdeki donanım zati epey yetenekli. Burada sorun G HUB’ın hala ziyadesiyle istikrarsız ve problemli bir yazılım olması.

Logitech G Pro X Mikrofon Özellikleri

Mikrofon konusu ise G Pro X’in en kıymetli özellikleri arasında. Blue VO!CE isimli, epey çetin yazılan bir teknoloji ile gelen G Pro X sesinizi zıdda iletme konusunda çok fakat çok başarılı. 100Hz-10Khz ses reaksiyonuna sahip olan çıkartılabilir mikrofon, rahatlıkla söyleyebiliriz ki şimdiye kadar kullandığımız en âlâ mikrofonlardan birisiydi. En az Corsair Virtuoso ve Plantronics RIG500E kadar yeterliydi. Aslında ünlü espor oyuncularının profilleri de G HUB’da sizi bekliyor, dilerseniz kullanabiliyorsunuz.

Özetle

Kısaca önümüzde son radde üst seviye bir eser var, üstelik fiyatı da erişilebilir seviyede. 1100 TL fiyatla satılan eser beklentilerini yüksek tutan oyuncuların dikkatini çekecektir.

Logitech G Pro X Teknik Özellikleri
Eser Modeli Logitech G Pro X
Eser Çeşidi Kulaklık
CHIP Online Notu 91
Üretici Logitech

Yorum Ekle