Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Logitech C922 Pro incelemesi  Logitech C922 Pro İnceleme

Logitech C922 Pro incelemesi Logitech C922 Pro İnceleme

  • Görüntü performansı
  • Başarılı otomatik odaklama
  • Ergonomik tasarım
  • Düşük ışık performansı
  • Kutu içeriğinde tripodu var
  • Küçük objelerde odak sorunu
  • Küçük objelerde odak sorunu

Evet, Koronavirüs salgını sebebiyle pek çoğumuz artık meskenden çalışıyoruz. Elbette bu süreçte de içtimaların pek birden fazla sanal ortama taşındı ve internet üzerinden yapılıyor. Bu noktada bir manzara için yeterli bir web kamerası da gerekiyor pek alışılmış. Elimizdeki Logitech C922 Pro elbette korona günlerine şahsi bir eser değil, ama esasen içtimalar için kullanılan yeterli bir web kamerası olarak dikkat çekiyor.

Youtube Kanalı İçin Düzgün Bir Web Kamerası Önerisi

Öte yandan şayet bir YouTube kanalı açmak üzere bir fikriniz var yahut halihazırda olan kanalınızda yayınlayacağınız görüntülerin kalitesini arttırmak için bir web kamerası arıyorsanız da şu an yanlışsız konumdasınız. Çünkü C922 Pro web kamerası, sahip olduğu özelliklerle bir arada web kamerası boşluğunu âlâ formda doldurabilecek bir cihaz oluyor.

Elbette C922 Pro sadece YouTube yahut Twitch kanalı için görüntü çekenlere değil, bir web kamerası isteyen herkese hitap ediyor. Logitech, münhasıran daha evvelki modellerinde de bölge verdiği tasarım anlayışını bu modelinde de benimsemiş ve ortaya esnek tasarruflu bir web kamerası çıkmış. Artık C922 Pro‘yu anlatmaya başlayalım.

Logitech C922 Pro Özellikleri Neler?

Logitech C922 Pro, temel olarak 1080p çözünürlükte 30 kare görüntü kaydı yapabilen, illa 60 kare imaj istiyorum diyenelere de bunu 720p çözünürlükte kayıt yaptığı sunan bir web kamerası oluyor. Heyetimi ve tasarrufu da bir oldukça olan cihazı, biz de bir müddettir konuttan çalıştığımız için kullanıyoruz. Açıkçası manzara performansıyla çok tatmin edici bir cihaz.

Logitech C922 Pro Imaj Kalitesi

Elbette daha akıcı bir imaj kalitesi isteyen ve 60Hz kuralı koşan kullanıcılar farklı cihazlar da yönelebilirler yahut 4K çözünürlükte ısrarcı olanlar kısa bir mühlet evvel incelediğimiz Logitech’in BRIO 4K Stream Edition kamerasını tercih edebilirler. Ama bunların dışında C922 Pro çok iş gören bir web kamerası olmuş.

Katlanabilir Ayaklar

Katlanabilir ayak dizaynıyla çabucak her çeşit yerde rahatlıkla konumlandırabileceğiniz, laptop yahut monitör üzerine de rahat sabitleyebileceğiniz C922 Pro, ayrıyeten tripod tasarrufu için de münasip yapıda. Velev cihazın kutusu içinde halihazırda nispeten da şık bir tripod taraf alıyor.

USB İle Irtibat

Bilgisayarınıza USB portu üzerinden bağlayabileceğiniz ve 1.5 metrelik ince kablosuyla ehliyetli uzaklık sağlayan cihaz, tak ve kullan mantığını gözetiyor. Direkt olarak USB portu ile bağlayıp Skype yahut Google Hangouts üzerinden görüşmelerinize dalabiliyor yahut YouTube ile Twitch üzere ortamlara medya kaydı yapabiliyorsunuz. Ancak daha ziyade ayar istiyorsanız, Logitech Capture pratiğini Logitech’in sitesinden indirmeniz gerekli. Bu pratik üzerinden çok sayıda ayarı yapabilmeniz mümkün.

Logitech C922 Pro Performansı Nasıl?

Logitech C922 Pro, 78 aşamalık bir görüş açısına sahip. Otomatik odaklama özelliği bulunuyor ve bu işi de epeyce uygun kotarıyor. Kamera önünde çok hareket eden biriyseniz, odaklamakta zorlanmayacak. Lakin yaptığımız denemelerde küçük objeleri kameraya yaklaştırıp göstermek istediğinizde, odaklama meselesiyle karşılaştığımızı da söyleyelim.

Logitech C922 Pro Düşük Işık Performansı

Düşük ışık performansıyla da şık bir deneyim sağlayan kamera, şayet karanlık bir ortamdan yayın yapmayı istiyorsanız size bu fırsatı verecek bir cihaz oluyor. Kamera bunun için her iki yanında da ışık bulunduruyor.

Gündüz koşullarında da başta söylediğimiz üzere pek başarılı bir imaj performansı sağlayan kamera, ses konusunda da buna koltuk çıkıyor. Cihazın her iki yanında mikrofon bulunuyor.

Bu arada son olarak kameranın 3 aylık premium XSplit lisansı sunduğunu da söyleyelim.

Özetle

Sonuç olarak toparlarsak Logitech C922 Pro, sahip olduğu mahsusen birlikte meydanı için nispeten kullanışlı bir web kamerası oluyor. Güzel bir görselikle Full HD çözünürlükte 30 kare manzara sizin için yeterliyse Logitech C922 Pro’yu rahatlıkla önerebiliriz.

Logitech C922 Pro Ne Kadar?

YouTube ve Twitch yayınları için olduğu kadar meskenden çalışan ve içtimalara web kamerasıyla katılmak zorunda olan ve yaşantımız sıradana döndüğünde de sonrasında tekrar online içtimalar için kullanılabilecek bi cihaz. Şu an Logitech C922 Pro’yu piyasada 938 TL fiyatla bulabildiğiniz malumatını de verelim.

Kimler Almalı

Münhasıran korona salgını için meskenlere kapandığımız şu günlerde toplantılarını internet üzerinden yapmak zorunda olanlar için ülkü bir tahlil. Başkaca elbette YouTube ve Twitch medyaları için de o denli.

Logitech C922 Pro Teknik Özellikleri
Eser Modeli Logitech C922 Pro
Eser Çeşidi Web kamerası
CHIP Online Notu 90
Üretici Logitech
Firma Logitech     00800 44 882 5862
Teknik Detaylar
Çözünürlük 1080p/30 fps – 720p/60 fps
Arayüz USB
Görüş Yeri 78 radde
Mikrofon Stereo
Otomatik Odaklama Var
Uyumluluk Windows 7 ve üstü, macOS 10.10 ve üstü
Kablo Uzunluğu 1.5 metre
Boyutlar 29 x 95 x 24 mm
Tartı 162 gr.

Satın Al

Alternatifleri

4K çözünürlüğünde manzara kalitesi isteyen kullanıcılar BRIO 4K Stream Edition’ı değerlendirebilirler.

Yorum Ekle