Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Logitech BRIO 4K Stream Edition incelemesi  Logitech BRIO 4K Stream Edition İnceleme

Logitech BRIO 4K Stream Edition incelemesi Logitech BRIO 4K Stream Edition İnceleme

  • Yazılım özellikleri
  • Ses performansı
  • Cam üzere 4K görüntü
  • Geniş özellikler
  • Ergonomik tasarım
  • Optik zum yok
  • Yüksek fiyat
Özetle

Sonuç olarak toparlarsak Logitech BRIO 4K Stream Edition, hem yayıncılar hem umumî kullanıcılar hem de profesyonel kullanıcıların web kamerası gereksinimini kökünden karşılayacak bir tahlil.

Logitech Brio 4K Stream Edition Fiyatı

Cam üzere 4K medya kaydı yapabilen kameranın elbette pahalı olduğunu da söylemek lazım. Hem de ziyadesiyle pahalı. BRIO 4K Stream Edition’ın fiyatı 2188 TL.

Ama şayet aklınıza koyduysanız biraz araştırdığınızda piyasadaki satış kanallarında 1900 TL’ye de bulabileceğinizi de söyleyelim. Elbette tekrar pek ucuz değil, lakin en azından bir nebze de olsa telafi eder.

Kimler Almalı

Münhasıran medya içerik üreticiler ve ağır Skype görüşmesi yapan profesyoneller Logitech BRIO 4K Stream Edition’ı tercih edebilirler.

2000 TL’lik YouTube kamerası Logitech BRIO 4K Stream Edition’ı inceledik!

Logitech BRIO 4K Stream Edition Webcam incelemesinde eserin özelliklerini, kullanılabilirliğini ve merak edilen soruların karşılıklarını açıklıyoruz.

Velev YouTube velev başka içtimaî kanallar vasıtasıyla yayıncılık almış başını yürümüşken, elbette böylesi bir işe soyunacakların âlâ ekipmanlara gereksinimi olması kaçınılmaz. Bunlar arasında sesten ışığa, imajdan dekorasyona kadar çok sayıda kalem mekan alıyor. Elbette giysi, kuşam, diksiyon, içerik, manşet ve velev clickbait başlıklar da işin vesair “incelikleri”.

Profesyonel Web Kamerası

Bugün inceleyeceğimiz eser, gerek YouTuber’lara, gerek ağır Skype görüşmeleri yapan profesyonellere, gerekse de düzgün bir web kamerası arayan kullanıcılara hitap ediyor. Logitech’in BRIO 4K Stream Edition ismini verdiği web kamerası, bu sahada amiral gemisi niteliği taşırken, 4K medya kaydedebilmesi ve HDR desteği ile de öne çıkıyor.

Logitech BRIO 4K Tasarım Özellikleri Neler?

Logitech BRIO 4K, dizaynıyla hayli heybetli görünürken, ayarlanabilir stadıyla geniş konumlandırma seçeneği sağlıyor. Çok katmanlı standıyla bir arada monitör üzerine, dizüstü bilgisayar üzerine yahut masaüstüne kolaylıkla yerleştirilebilen kamera, bu sayede geniş durum seçeneği sunuyor bizlere. Bu mealde nispeten kullanışlı bulduğumuzu söylememiz lazım.

Bu arada kutu içeriğinde plastik bir modül mahal alıyor. Birinci başta bir mana veremeseniz de, bu aslında kullanmadığınız devirlerde kameranın manzara almasını engellemek için düşünülmüş bir perde. Nispeten akıllıcı bir prosedür. Öte yandan tekrar cihazın kutusunda bir taşıma çantasının olduğunu da söyleyelim.

BRIO 4K, 2.2 metrelik uzun mu uzun bir kabloya sahip. Kablonun uzun olması avantaj sağlasa da, biraz kalın olduğunu kabul etmek gerek. Bu kablonun bir ucu USB-C olurken, gayrı ucu USB 3.0 arayüzüne sahip. Kamerayı takacağınız portun USB 3.0 olması bilhassa değerli, çünkü kameranın 4K yapması ve ses performansının da olumsuz etkilenmemesi için USB suratının yüksek olması kaide.

Logitech BRIO 4K Özellikleri Neler?

Logitech BRIO 4K Steam Edition’ın 4K yapabilen bir web kamerası olduğunu söyledik. 4K çözünürlükte 30 kare medya kaydı yapabilen kamera, ayrıyeten 1080p çözünürlükte de 60 kare yapabiliyor. Bu ayar süreçlerini ise cihazın yazılımı üzerinden detaylı olarak yapabiliyorsunuz.

Evet, kamera tak ve çalıştır mantığını benimsiyor. Lakin tam performans sağlamanız ve gelişmiş ayarları pratiğiniz için muhakkak BRIO’nun sahifesinden Logi Capture yazılımını indirmeniz ve kurmanız lazım. Bunun akabinde ise kameranın tüm ayarları önünüze geliyor.

Logitech BRIO 4K, geniş özelliklere sahip. Mesela 90 aşama, 78 radde ve 65 kademe olarak görüş açısını yazılım üzerinden ayarlayabiliyorsunuz. Tekrar HDR’ı açıp kapatabiliyorsunuz. 5x’e kadar dijital zum yapabilme imkanı da tanıyan kamera, optik zum ise bulundurmuyor. Otomatik odaklanma özelliği ise mevcut.

Logitech’in son öteki kameralarında olduğu üzere bu modelinde de RightLight 3 özelliği bulunduran BRIO 4K, bu modelinde farklı olarak HDR desteği de gösteriyor söylediğimiz üzere. Böylelikle düşük ışık yahut parlak ışıkta yapacağınız çekimlerin yanı sıra yüksek dinamik aralık desteği ile de manzara performansı açısından çok başarılı bir oturum sergiliyor.

Logitech BRIO 4K Performansı Nasıl?

Logitech BRIO 4K, performansıyla ziyadesiyle başarılı bir kamera. Manzara performansıyla epeyce etkilendiğimiz cihaz, adeta cam üzere imaj sağlıyor. Bunun için illa 4K stream yapmanıza gerek yok, Full HD çözünürlükte de çok başarılı sonuç alıyorsunuz. Evvelki kullandığınız bir diğer web kamerası ile bu kamera arasında tıpkı anda alırsanız, BRIO 4K’nın imajdaki pusu ortadan kaldırdığını göreceksiniz.

Kamera, manzara performansının yanı sıra başkaca ses performansıyla da tezli bir model. Çünkü üzerinde çift mikrofon bulunduruyor ve bu mikrofonlar gürültü engelleme özelliğiyle desteklenmiş. Bu manada da BRIO 4K epeyce tezli bir web kamerası oluyor.

Logitech BRIO 4K Stream Edition Teknik Özellikleri
Eser Modeli Logitech BRIO 4K Stream Edition
Eser Çeşidi Web kamerası
CHIP Online Notu 85
Üretici Logitech
Firma Logitech     00800 44 882 5862
Teknik Detaylar
Çözünürlük 4K / 30 fps, Full HD / 60 FPS
Arayüz USB
Görüş Sahası 90 kademe, 78 aşama, 65 kademe
Optik Zum Yok
Dijital Zum 5x
Otomatik Odaklama Var
Uyumluluk Windows 7 ve üstü, macOS 10.10 ve üstü
Kablo Uzunluğu 2.2 metre
Boyutlar 27 x 102 x 27 mm
Tartı 63 gr.

Satın Al

Alternatifleri

BRIO 4K Stream Edition’a alternatif olarak Logitech C922 Pro Steam modeli de kıymetlendirilebilir.

Yorum Ekle