Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Limonun cilde yararları nelerdir? Limon cilde nasıl uygulanır?

Limonun cilde yararları nelerdir? Limon cilde nasıl uygulanır?

Cildinize bakım yapmak istiyorsanız limonun yararlarından yararlanabilirsiniz. İçerisinde bol ölçüde barındıran limon, hem hücreleri besliyor hem de genç ve dinamik kalmasını sağlıyor. Pekala limon yüze nasıl uygulanır? Akne ve sivilce tedavisinde limon uygulamak sahih yönetici? Tüm bu soruların cevabı bugünkü metnimizde.

Limon, yıl boyunca büyümeyi sürdüren, kışın yapraklarını dökmeyen küçük bir ağaç tipi ve bu ağacın meyvesidir. Sıhhat için nispeten yararlı bir besin olan limon,  bağışıklığın kuvvetlendirmesiyle bilinir. Hoş kokusu ve ekşi tadı ile pek çok kişinin vazgeçemediği lezzetlerden biri olan bu meyve, özellikleri ve sağladığı yararlar ile tam bir şifa aslı niteliğindedir. Yalnızca mutfaktaki tasarrufu ile sonlu kalmayıp, hane aklığı ve cilt bakımı üzere pek çok meydanda kullanılan limonun cilde yararları olduğunu biliyor muydunuz? Cilt bakımından parlatmaya, diş beyazlamasından saç rengini açmaya kadar birçok meydanda tesiri olan limon nasıl uygulanır?

CİLDİ AYDINLATIR

Soluk bir cildiniz varsa ve lekeler kelam hususuysa limonu doğal parlatıcı olarak kullanabilirsiniz. Sabahları yüzünüzü yıkadığınız suya bir kaç damla limon ekleyebilirsiniz.

DİŞLERİ BEYAZLATIR

Pahalı diş macunu markalarını tercih etmek mahalline, limonu kullanarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Limon suyu ve karbonatı karıştırarak diş macunu elde edebilirsiniz.

SİYAH NOKTALARI YOK EDER

Limon cildinizdeki yağı emer. Bir kesim pamuğa bir kaç damla limon suyu sıkın ve uyumadan evvel tonik olarak kullanın. Siyah noktalar için ise yarım limon suyunu bal ile karıştırıp siyah noktalı yere uygulayın. 5 dakika bekleyip soğuk suyla yıkayın.

SAÇ RENGİNİ AÇAR

Saç renginizi açmak için kimyasal boyalar yahut kozmetik eserlerini değil, doğal yolları tercih edin. Limon suyunu saç bakım spreyinize ekleyin ve saç tutamlarına püskürtün. Güneşe çıktığınızda doğal gölgeleriniz olacak.

TIRNAKLARI GÜÇLENDİRİR

Sık oje sürüyorsanız, aseton ve oje sebebiyle tırnaklarınız güçsüzleşebilir. Bir yemek kaşığı zeytinyağına, bir kaç damla limon ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı tırnaklarınıza sürün. En tesirlisi gece yatmadan evvel uygulamak ve eldiven giymek olacaktır. Sabah uyandığınızda elleriniz yumuşacık ve tırnaklarınız güçlenmiş olacak.

KURU CİLTLERİ NEMLENDİRİR

Saç derinizden dudaklarınıza, dizlerinizden dirseklerinize kadar limonun yarattığı harikalara inanamayacaksınız. Saç derisi için limon suyu, bal, zeytinyağı ve hindistan cevizi yağını karıştırıp saç diplerine sürün. 10 dakika bekletip yıkayın. Daha yumuşak bir cilt için ise bir modül limonu yatmadan evvel cildin kuru nahiyelerine sürün ve sabah kalktığınızda yıkayın.

AKNEYİ TEDAVİ EDER

Limonun içerisinde bolca sitrik asit, cilt meselelerini tedavi etmede çok tesirlidir. Yarım limonu direkt olarak akneli kesime uygulayın. Gece yatmadan evvel uygularsanız ve sabah kalktığınızda duruladığınızda daha tesirli sonuçlar alabilirsiniz. 

Yorum Ekle