Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
LG ve Qualcomm’dan Dev Araba İş Birliği!

LG ve Qualcomm’dan Dev Araba İş Birliği!

Qualcomm Incorporated’in bir yan kuruluşu olan Qualcomm Technologies Inc.,ve LG Electronics (LG), LG’nin araç içi bilgi-eğlence sistemi olan webOS Auto’yu daha da geliştirmek için birlikte çalışmayı planladığını duyurdu. WebOS Auto ve Qualcomm Snapdragon Otomotiv Geliştirme Platformu’nun (ADP) güçlü yanlarından faydalanan şirketler, sürücüler ve yolcular için daha münasebetli bir araç içi deneyimi yaratmayı ve geliştirmeyi hedefliyor.

LG webOS Auto, yeni nesil bağlı arabalar için LG’nin araç bilgi-eğlence meydanındaki bilirkişiliğini kullanan Linux destekli bir platform olarak biliniyor. LG’nin yakın hengamda, otomotiv malumat ve parti işlevselliği eklediği webOS Açık Menşe Sürümü 2.0, kullanıcıların, webOS Auto’da yan alacak yenilikçi özelliklerden kimilerini deneyimlemelerini sağlıyor. Sürümün açık menşe kodu ve ilgili araçlar ve kılavuzlar http://webosose.org adresinden indirilebiliyor.

Snapdragon ADP, yapay zeka (AI) özellikleri, yüksek çözünürlüklü çoklu ekran yapılandırmaları ve ultra HD akışı için gelişmiş grafiklerle desteklenen sanayi başkanı bilgi-eğlence teknolojilerine sahip. Snapdragon ADP, yolcu ve art koltuk parti (RSE) ekranları dahil, yüksek performanslı ve güç tasarruflu otomotiv kokpit platformlarının süratli bir halde geliştirilmesi için kapsamlı bir donanım ve yazılım ortamı sağlamak üzere tasarlandı.

Daha gelişmiş bir webOS’u geliştirmenin ve ticarileştirmenin yanı sıra, Auto, LG ve Qualcomm, LG’nin Ocak ayında CES 2020’de açıklayacağı bir referans platformu üzerinde işbirliği yapacak.

LG Electronics’in Lideri ve CTO’su I.P. Park, “Qualcomm ile gerçekleştirdiğimiz, webOS Auto platformunun ekosistemini genişleten bu işbirliğine çok paha veriyoruz. 5G ağları ve multimedya üzere Qualcomm’un en yeni tahlilleri ile müşteriler meskenlerinde yaşadıkları partiyi bağlı arabalarda yaşayabilecekler. WebOS ve Snapdragon ADP birlikte, gelecekteki araç bilgi-eğlence sistemleri için yüksek performanslı, kapsamlı bir donanım ve yazılım platformu sağlayacak” dedi.

Qualcomm Technologies, Inc.’in kıdemli yönetici yardımcısı ve küresel işletme operasyonları lideri Jim Cathey “LG ve Qualcomm Technologies arasındaki çalışma, iki şirket arasında uzun periyodik ve başarılı bir münasebet kurulmasını sağlarken yeni nesil otomotiv yazılımlarında büyük bir sinerji tesiri yaratıyor. Otomotiv teknolojilerini geliştirme konusundaki kombine deneyim ve uzmanlığımızın, müşterilerin talep ettiği en âlâ araç içi ve yeni nesil kullanıcı deneyimini sağlamada yardımcı olacağından eminiz” biçiminde konuştu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle