Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
LG V60 Türkiye’ye Gelecek mi?

LG V60 Türkiye’ye Gelecek mi?

LG’nin geçtiğimiz sene Mobil Yerküre Kongresi‘nde tanıttığı V serisi amiral gemisi LG V50 ThinQ modelini MWC 2019‘de incelemiş ve sizlerle birinci izlenimlerimizi paylaşmıştık. Artık yeni Mobil Yerküre Kongresi yaklaşırken, elbette LG’nin gelecek V60 hakkında heyecan duyulmaya başlandı. Fakat üzücü haber şu ki, LG, yeni amiral gemisi V60 akıllı telefonunu yalnızca 2 kıtada satışa sunacak.

LG başkanlarından verilen habere nazaran Güney Koreli şirketin bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu LG V60, sadece 2 pazarda satışa çıkacak. ABD ve Avrupa‘da satışa çıkacağı açıklanan LG V60, 5G desteği içerecek ve bu nedenle bu pazarlarda da 5G’nin bulunduğu kesimlere nazaran sevk edilecek. Yani diyebiliriz ki, Avrupa pazarı dahilinde LG V50 Türkiye‘de satışa çıkmayacak.

LG Mobile Communications Business önderi Shin Jae-suk tarafından yapılan açıklamaya nazaran, LG yeni üst seviye telefonunu, sırf akıllı telefonlar için daha yüksek fiyatlar ödeyebilecek ve operatörlerin daha agresif pazarlamada bulunacağı meydanlarda piyasaya sürmek istiyor. Bu noktada da kestirim edilebileceği üzere, hem 5G şebekenin şimdi hayata geçmemiş olduğu, hem de yükselen döviz kuruyla birlikte kullanıcıların daha çok bütçeye tutarlı akıllı telefonlara rağbet ettiği memleketimiz umumunda LG V60 modelini göremeyeceğiz.

Öte yandan LG, kendi memleketi Güney Kore özelinde de daha makul fiyatlı bir 5G akıllı telefonu piyasaya sürecek.

Elbette, her ne kadar devletimizde resmi olarak satışa çıkmayacak olsa da, bu ay içinde düzenlenecek olan ve CHIP Online olarak katılacağımız Mobil Yerküre Kongresi kapsamında elbette LG V60 5G incelemesini gerçekleştirme fırsatı bulacağız. LG V60 hakkında edindiğimiz izlenimlerimizi MWC sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Yorum Ekle