Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Lenovo, Kreatörlere Kişisel Bilgisayarlarını Tanıttı

Lenovo, Kreatörlere Kişisel Bilgisayarlarını Tanıttı

CES 2020 süratli bir formda başladı. Teknoloji devleri şu sıralar Las Vegas’ta yeni modellerini sahnelerken, elbette arasında Lenovo da var. Lenovo’nun da yeni bilgisayarlarını paylaştığı fuarda, bu sene mahsusen kreatörleri hedeflediğini görüyoruz. O denli ki Lenovo yeni bilgisayar modellerine bu ismi vermiş.

Yeni Creator serisini tanıtan Lenovo, bu ailede hem dizüstü bilgisayar hem masaüstü bilgisayarlara taraf veriyor. Yeni modeller arasında Yoga Crator 7, IdeaPad Creator 5 ve IdeaCentre Creator 5 yan alıyor.

Yoga Creator 7 modeli ile üst seviye bir dizüstü bilgisayar tasarlayan Lenovo, bu modelinde Intel’in 10’uncu nesil H serisi işlemcileri ile NVIDIA GeForce kartlarını kullanıyor ve buna ek olarak stüdyo yazılımlarını sunuyor.

15.6 inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğünde ekran bulunduran Yoga Creator 7, sRGB renk gamutunun yüzde 100’ünü kapsıyor. Dolby Atmos destekli hoparlörlerin bulunduğu laptop, yosun rengiyle de epeyce ilgi cazip görünüyor.

Lenovo’nun öbür 2 bilgisayarı olan IdeaPad Creator 5 ve IdeaCentre Creator 5 ise daha ana akım modeller arasında. Tekrar Intel’in 10’uncu nesil Core i7 işlemcilerinden alan bilgisayarlardan IdeaCentre Creator 5 farklı olarak Core i9 işlemci ve NVIDIA GeForce RTX 2060 ekran kartı seçenekleri bulunduruyor. Tıpkı Yoga Creator 7 üzere koyu yosun yeşili renginde olan bilgisayarın ekim ayından itibaren 1099 Dolar fiyattan satışa girmesi bekleniyor.

Lenovo, CES 2020’de bilgisayar tanıtımlarının yanında başkaca birkaç monitör modeli de tanıttı. Bunlardan Qreator 27 ve Lenovo Q27h modelleri 27 inç ekranları ve 4K 60Hz özellikleri ile dikkat çekerken geniş renk gamutlarıyla da tekrar kreatör ailesine tutarlı halde önümüze çıkacak. Yeni monitörlerden Qreator 27’nin mart ayında 899 Dolar, Qreator Q27h’nin ise nisan ayında 349 Dolar fiyattan satışa çıkacağı açıklandı. Gelgelelim eserlerin Türkiye satış tarihi ve fiyatları şimdi netlik kazanmış değil.

Yorum Ekle