Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Last of Us Part 2’den Istenilmeyen Haber Geldi!

Last of Us Part 2’den Istenilmeyen Haber Geldi!

The Last of Us 2‘yi bekleyen heyecanlı oyunculardan biri iseniz, makûs br haberimiz var. Oyunun planlanan 21 Şubat 2020 tarihli yayını, üç ay ileriye alınarak Mayısa taşındı. Ertelemenin nedeni olarak, yapımcı Naughty Dog’un oyunu geliştirmek için daha ziyade hengam ayırmak istemesi gösteriliyor.

PlayStation blog’u üzerinde erteleme hakkında resmi bir yazı bulunuyor ve bu yazı, oyunun direktörü Neil Druckmann tarafından yazılmış. Metinde, yeni yayım tarihinin 29 Mayıs 2020 olacağını belirtiyor ve oyun kalitesi için bu kararın verildiğinin altı çiziliyor. Druckmann, yeni yayın tarihi ile her şeyi Naughty Dog kalitesinde tamamlamalarının mümkün olacağını ve ekip üzerindeki gerilimin de azalacağını tez ediyor.

The Last of Us Part 2‘de, kompleks insan karakterlerinin gelişmiş mekanikler ile tekrar kurulması gerektiği düşünülürse bu kararın hayli mantıklı göründüğü söylenebilir. Druckmann’ın de belirttiği üzere bazen, zamanında yayınlamaktansa kaliteli bir yayın yapmak çok daha değerli.

Last of Us Part 2’nin son devirlerde PS4’te en çok beklenen oyunlardan biri olduğu kesin. Birinci olarak PS3 için yayınlanan ve akabinde PS4’e taşınan The Last of Us‘ın devamı olan oyunun Sony için büyük bir satış menşesi olacağı kesin.

Yorum Ekle