Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Last of Us 2 İçin PC Sürprizi!

Last of Us 2 İçin PC Sürprizi!

Görünene nazaran, PlayStation şahsi oyunları arasında değerli bir tarafa sahip olması beklenen Last of Us 2, gelecekte PC için de sunulabilir. Lakin bu kestirimde bir mutlaklık olmadığını derhal belirtmekte yarar var. Tekrar de bir LinkedIn iş yazısında, Last of Us 2 üzerinde çalışan ekibin kesimi olacak bir yazılımcı için birtakım değişik gereksinimlerin bulunması, online ortamlarda bu söylentinin destek bulması için ehil görünüyor.

Bu iş için gereksinimlerin arasında şimdiki GPU mimarileri (AMD GCN, Nvidia CUDA) hakkında haber, DirectX12, Vulkan yahut gayrı asrî yahut bilişim APIleri ile deneyim, konsol yahut PC programlama yetenekleri mekan alıyor. Buradaki değerli ayrıntı, geliştirici Naughty Dog’un Nvidia GPUları hakkında haberli birini arıyor olması. Bunun değerli olmasının sebebi ise, Sony’nin PS4 ve PS5 konsollarının AMD grafiklerini kullanmaları. Saf ki PC programlama ve DirectX12 ile ilgili kısımlar da ayrıyeten değer taşıyor.

Bütün bu detaylar, geliştiricinin bir PlayStation devam oyunu için neden DX12 ve Nvidia malumatı aradığı hakkında sorular doğuruyor ve PC programlama deneyiminin mahsusen belirtilmiş olması da çekiyor. Saf ki gelecekte bir PC sürümü planlanıyorsa bu durum daha mantıklı olacaktır. Horizon: Zero Dawn‘ın PC için bir sürümünün sunulacağı hakkında epeyce güçlü söylentilerin bulunması da bir açıdan bu mülahazayı destekler durumda.

Öte yandan yalnızca bir iş ilanına bakarak büyük ve argümanlı kestirimlerde bulunmak da hakikat olmaz. Naughty Dog’un tüm platformlar ve teknolojiler hakkında umumi malumatı olan bir programcıyı, bir PC sürümü ile alakasız bir biçimde araması da hayli mümkün.

Last of Us’ın PS4 için 29 Mayıs tarihinde yayımlanması bekleniyor ve bir müddet sonra 2020’nin ahir sunulacak olan Sony’nin yeni nesil konsolu PS5 için de yayımlanması kelam konusu.

Yorum Ekle