Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Lamborghini’den Kişisel Sanal Harika Spor Araba

Lamborghini’den Kişisel Sanal Harika Spor Araba

Automobili Lamborghini S.p.A. Idare Heyeti Lideri ve CEO’su Stefano Domenicali hususla ilgili şunları kaydetti: “Lamborghini çok genç bir marka ve bu yüzden, bugün en yeni sanal vizyonumuzu gerçek bir model biçiminde sunuyoruz. Bu arabanın genç nesil yarış oyunu ve harika spor araba tutkunlarının keyif duyacağı epey fütüristik ve havalı bir dizayna sahip olduğunu düşünüyoruz.”

Lambo V12 Vision GT’nin Sant’Agata Bolognese’deki Lamborghini Centro Stile tarafından gerçekleştirilen çok heyecan verici bir tasarımı bulunuyor. Tasarım lisanının potansiyelini çok fütüristik bir halde genişleten tarihi Lamborghini tasarım DNA’sına dayalı bir dizayndan bahsediyoruz. Tüm Lamborghini modellerinin ikonik silueti durumundaki tek merkez hattının öne çıktığı arabada, yolcu koltuğunun gerekli olmadığı bir yarış oyunu için tasarlanan tek kişilik bir oturma tertibine vurgu yapılıyor.

Sanal arabada klasik esintisi

Konsept arabanın güçlü umumi tasarımı sofistike aerodinamiğe adandı. Çarpıcı bir Y-stop lambasının bulunduğu büyük bir kanat art kısmı domine ediyor. Tüm ögeler tasarım ve aerodinamiği bünyesinde barındıran yüksek performanslı yüzeyler biçiminde tasarlandı. Ana gövde çamurluklardan başka olarak yapılandırılmış ve yan pencerelerdeki altıgen esintili tema 1968 Lamborghini Marzal’dan esinlenerek tasarlandı. Lambo V12 Vision GT’nin hem ön hem de art farlarında alışılageldik Lamborghini Y-imzası dikkat çekiyor.

Vizyoner bir konsept arabada vaktinin ötesine geçen bir iç tasarım gereklidir. Sürücü aracın ön kısmından bir savaş uçağı pilotu üzere kabine giriyor. Ana sürüş kumandaları fütüristik direksiyon simidinde bulunuyor ve tüm sürücü haberleri sanal olarak sürücünün acilen önüne yansıtılıyor.

Lamborghini tasarım dehaları iş başında

Lamborghini Centro Stile Lideri Mitja Borkert, arabayla ilgili şu tahlilde bulundu: “Lambo V12 Vision Gran Turismo Lamborghini ve fütüristik gayeleri hususunda ultra hevesli genç hayranlar ve oyuncular için en üst seviye sanal arabanın tasarlanması için yaratılmıştır. “Bu araba Lamborghini’deki tasarım dehalarına kanatlarını açıp tüm Lamborghini arabalarında olduğu üzere sadece herkesin dönüp bakmasını sağlayıp en düzgün sürüş deneyimini sunmakla kalmayan, birebir vakitte hafif materyaller ve hibrit arabalara geçiş sahası başta olmak üzere Lamborghini’nin gelecekteki teknolojilere yönelik ilerlemesini de yansıtan bir arabası görselleştirme fırsatı sunmuştur.”

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle