Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kuyruk yağının yararları nelerdir? Canan Karatay’dan şaşırtan kuyruk yağı yorumu!

Kuyruk yağının yararları nelerdir? Canan Karatay’dan şaşırtan kuyruk yağı yorumu!

Hayvansal yağlardan en yaygını olan kuyruk yağı, ağır kokusu ve tadı nedeniyle birden fazla kimse tüketilmez. Ancak mütehassıslar ölçüsüne dikkat edilerek tüketilmesini tavsiye eder. İnsan sıhhatine inanılmaz yararları olan kuyruk yağı hakkında merak edilenleri sizler için derledik. Evet Kuyruk yağının yararları nelerdir? Canan Karatay’dan şaşırtan kuyruk yağı yorumu! Haberin detayında…

Halk arasında don yağı olarak da geçen kuyruk yağı hayvanların kuyruk kısımlarında ve et aralarında bulunur. Azık endüstrisinde kullanılan kuyruk yağı, yüzyıllardı tüketilir. Eski kişilerin uzun yıllar sağlıklı yaşamasının sırrı olan kuyruk yağı, Amerika bilim kişileri en yararlı sağlıklı yağlar listesine eklendi. Kuyruk yağı ile ilgili halk arasında çok yanlış haberler bulunur. Bunlardan en yaygını zararlı olmasıdır. Lakin kuyruk yağının yüzde 70’i doymamış yağ asidi bakımından zengindir. Otlanan hayvanlar tabiatta bulunan tüm vitamin ve mineralleri vücutlarında taşır. Lakin beşerler besin tüketme konusunda ikiye ayrıldıklarından tüm bu mineralleri vücutlarında barındıramıyor. Bu yüzden bu besinlere gereksinim duyarlar. Zira hayvanlar vücutlarına aldıkları her yararlı bedeli enzimleyerek depoluyorlar. Başkaca halk arasında kuyruk yağının kolesterolü yükselttiği biliniyor. Mütehassıslar ise bunun mutlaka yanlış bir malumat olduğunu kuyruk yağının damar tıkanıklığını önlediğini vurgulayarak epey yararlı bir besin olduğunu belirtiyorlar.

KUYRUK YAĞININ YARARLARI NELERDİR?

Omega-3 yağ asidi bakımından zengindir. Münhasıran gelişim çağındaki evlatların kemik ve kas gelişimi için tüketilmesi öneriliyor.

Damarlardaki besinler tıkanıklığının önüne geçerek kalp sıhhatini korur. Kan basıncını istikrarlar. 

Had hücrelerini güçlendirerek felç, titreme, siyatik ve romatizma marazlarının önüne makbul. 

Vücuttaki özgür radikalli hücrelerin sayısını azaltır. Bağışıklık sistemini marazlara karşı daha dirençli hale getirir. 

İçeriğinde cilt hücreleri bulunan kuyruk yağı cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayarak uzun yıllar daha diri ve parlak görünümünü sağlar.

PROF. DR. CANAN KARATAY’IN KUYRUK YAĞI YORUMU!

Yaptığı çarpıcı açıklamalarla sıhhat yerine yenilikler getiren Kalp ve İç Illetleri Profesörü Hekim Canan Karatay yeniden ezberleri bozan bir açıklamada bulundu. Karatay, kuyruk yağının inanılmaz yararları olduğunu vurguladı.

Başkaca ünlü tabip Anadolu beşerinin uzun yıllar sağlıklı yaşamasının sırrını “Kavurmayı yağı ile birlikte yemelisiniz. Kuyruk yağı ile birlikte yenmeli. O vakit dinç olur, dağlara çıkar inersiniz. sarısı ile birlikte bol köy yağı ile birlikte yenecek. Kavurmada kuyruk yağı ile bir arada yenecek. Bu Anadolu´da adettir, kuyruk yağını eritip içerler ve de 90-95 yaşına kadar yaşarlar. ‘Yağ dokunuyor kalp marazı yapıyor’ deniyor. Hangi yağ? Trans yağlar ya da margarin dediğimiz yağlar tehlikelidir. Yoksa yıllardır asırlardır yediğimiz köy tereyağları neden tehlikeli olsun. Önce yoktu, rivayet yeni çıktı” kelamları ile açıkladı.

KUYRUK YAĞININ ZARARI VAR MIDIR?

Her besin üzere şiddetli tüketildiğinde vücutta önemli komplikasyonlara neden olur. Münhasıran kolesterol yükselmesine yer hazırlayarak kalp ve damar hastalıklarına davetiye çıkarır. İleri yaşlardaki kimselerin sindirmesi sıkıntı olduğundan bilirkişiler ayan bir yaştan sonra bilhassa 40 yaşından sonrası şahısların tüketmesini önermez. 

Yorum Ekle