Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kuru saçlara ne yapılır? Kuru saçları nemlendiren doğal yollar

Kuru saçlara ne yapılır? Kuru saçları nemlendiren doğal yollar

Kuru, yıpranmış ve cansız görünen saçlarınızı eski haline dönüştürmek için muhtaçlığı olan nemi tertipli formda karşılamalısınız. Evet bu nasıl olacak? Kozmetik eserler mekanına hanede yapabileceğiniz bilinçli kürler sayesinde saçlarınız eskisinden daha bakımlı ve canlı görünebilir. Kuru saçları nemlendiren mucize bitkisel metotları haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz.

HABERE ILIŞKIN FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Uzun müddet ısılı süreçler, klorlu su, saç boyamak, yanlış saç bakım eserleri yahut çok sık yıkamaktan ötürü oluşan saç kuruluğu devirle saçlarınızın dökülmesine birebir devirde canlı ve parlak görünmesini de engelleyebilir. Oluşan bu kuruluğu bitkisel tekniklerle yok edebilirsiniz. Bilirkişilerin yaptığı açıklamalara ve araştırmalara nazaran saç kuruluğu kişinin yaptığı yanlış tatbikler velev kullanılan şampuanların içerisinde bulunan unsurlar nedeniyle de ortaya çıkabiliyor. Hazırladığımız bu metinde saç kuruluğundan şikayetçi olanlar için kesin tahlil olabilecek usulleri mercek altına aldık.

KURU SAÇLARI NEMLENDİREN SISTEMLER

ZEYTİNYAĞI

zeytinyağı kuru saçlar için uygulanabilecek en pratik tahliller arasında taraf alır. Zeytinyağının içerdiği E vitamini ve antioksidan sayesinde saçı nemlendirerek, yıpranmış görünümü ortadan kaldırır. Saçlarınızın uzunluğuna nazaran zeytinyağını bir cezvede ısıtın. Akabinde ılık hale geldikten sonra saç köklerinizden ucuna kadar masaj yaparak uygulayın. En az yarım saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada bir sefer tekrarlamak ehil olacaktır.

MAYONEZ

Son yıllarda saç bakımında epeyce tanınan olan mayonez, kuru ve cansız görünen saçların kurtarıcısı haline geldi. Bol bol protein içeren mayonez tıpkı devirde parlak görünmesine de yardımcı oluyor. Saçlarınızın üst kısımlarına hafifçe su sürüp, mayonezi saç köklerinizden uçlarına kadar şıkça yayın. 1 dakika boyunca masaj yaparak saçlarınıza streç sinemayla sarın. 1 saat beklettikten sonra saçınızdan yıkayabilirsiniz. Haftada bir sefer uygulayabilirsiniz.

YUMURTA

Saçların yumuşamasına imkan sağlayan Lesitin ve proteinin yumurtanın içerisinde bol ölçüde bulunması nedeniyle, saçları kuru ve yıpranmış görünümünden süratle kurtarır. 2 yemek kaşığı ılık su ile yumurtanın akını karıştırın. Ardından  saç diplerinize yumurtalı karışımla masaj yapın. 15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Saçlarınızın kuruluk raddesine nazaran haftada 1 yahut 2 defa yapabilirsiniz.

AVAKADO

Cilt bakımı açısından nispeten tesirli olan avakado, saçların da parlak ve canlı görünmesi için adeta bir mucize. Kuruyan saçlara eski nemini kazandıran avakadoyu blenderdan geçirin. İçerisine buğday tohumu yağı ve jojoba yağı ekleyerek düzgünce karıştırın. Saç köklerinizden uçlarına kadar şıkça sürüp saçlarınıza bone takın. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

Bu uygulamayı hafta da 2 sefer uygulayabilirsiniz.

Yorum Ekle