Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kuru saçlara ne yapılır? Kuru saçları nemlendiren doğal sistemler

Kuru saçlara ne yapılır? Kuru saçları nemlendiren doğal sistemler

Kuru, yıpranmış ve cansız görünen saçlarınızı eski haline dönüştürmek için gereksinimi olan nemi tertipli halde karşılamalısınız. Evet bu nasıl olacak? Kozmetik eserler bölgesine konutta yapabileceğiniz bilinçli kürler sayesinde saçlarınız eskisinden daha bakımlı ve canlı görünebilir. Kuru saçları nemlendiren mucize bitkisel usulleri haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz.

HABERE ILIŞKIN FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Uzun müddet ısılı süreçler, klorlu su, saç boyamak, yanlış saç bakım eserleri yahut çok sık yıkamaktan ötürü oluşan saç kuruluğu vakitle saçlarınızın dökülmesine birebir devranda canlı ve parlak görünmesini de engelleyebilir. Oluşan bu kuruluğu bitkisel sistemlerle yok edebilirsiniz. Eksperlerin yaptığı açıklamalara ve araştırmalara nazaran saç kuruluğu kişinin yaptığı yanlış tatbikler velev kullanılan şampuanların içerisinde bulunan unsurlar nedeniyle de ortaya çıkabiliyor. Hazırladığımız bu metinde saç kuruluğundan şikayetçi olanlar için kesin tahlil olabilecek formülleri mercek altına aldık.

KURU SAÇLARI NEMLENDİREN DOĞAL YOLLAR

ZEYTİNYAĞI

Doğal zeytinyağı kuru için uygulanabilecek en pratik tahliller arasında yan alır. Zeytinyağının içerdiği E vitamini ve antioksidan sayesinde saçı nemlendirerek, yıpranmış görünümü ortadan kaldırır. Saçlarınızın uzunluğuna nazaran zeytinyağını bir cezvede ısıtın. Akabinde ılık hale geldikten sonra saç köklerinizden ucuna kadar masaj yaparak uygulayın. En az yarım saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada bir sefer tekrarlamak yerinde olacaktır.

MAYONEZ

Son yıllarda saç bakımında nispeten tanınan olan mayonez, kuru ve cansız görünen saçların kurtarıcısı haline geldi. Bol bol içeren mayonez birebir devranda parlak görünmesine de yardımcı oluyor. Saçlarınızın üst kısımlarına hafifçe su sürüp, mayonezi saç köklerinizden uçlarına kadar şıkça yayın. 1 dakika boyunca masaj yaparak saçlarınıza streç sinemayla sarın. 1 saat beklettikten sonra saçınızdan yıkayabilirsiniz. Haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

YUMURTA

Saçların yumuşamasına imkan sağlayan Lesitin ve proteinin yumurtanın içerisinde bol ölçüde bulunması nedeniyle, saçları kuru ve yıpranmış görünümünden süratle kurtarır. 2 yemek kaşığı ılık su ile yumurtanın akını karıştırın. Ardından  saç diplerinize yumurtalı karışımla masaj yapın. 15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Saçlarınızın kuruluk kademesine nazaran haftada 1 yahut 2 sefer yapabilirsiniz.

AVAKADO

Cilt bakımı açısından epey tesirli olan avakado, saçların da parlak ve canlı görünmesi için adeta bir mucize. Kuruyan saçlara eski nemini kazandıran avakadoyu blenderdan geçirin. İçerisine buğday tohumu yağı ve jojoba yağı ekleyerek düzgünce karıştırın. Saç köklerinizden uçlarına kadar şıkça sürüp saçlarınıza bone takın. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

Bu uygulamayı hafta da 2 defa uygulayabilirsiniz.

Yorum Ekle