Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Küçük İşletmeler ATP100 ile Itimat Altında

Küçük İşletmeler ATP100 ile Itimat Altında

Bulut tabanlı sunan ATP100, çok katmanlı yapısı ile siber korsanlara geçit vermiyor. Eserin Bulut Sorgulama özelliği ile milyarlarca siber tehdit, kolay bir formda algılanabiliyor. Yerküre umumunda her geçen gün büyüyen siber tehdit data tabanı, ATP100 bünyesindeki yapay zeka algoritması ile efektif bir biçimde tahlil ediliyor. Böylelikle siber tehditlere ve mümkün malware ataklarına karşı en efektif tedbirler alınıyor.

Siber taarruzlar, tehditlere karşı tedbir almak için yeteri kadar menşeye yahut altyapıya sahip olmayan küçük işletmeleri daha derinden etkiliyor.

Araştırma datalarına nazaran Türkiye’de siber taarruzların %71’i 100 bireyden az çalışanı olan KOBİ’lere karşı gerçekleştiriliyor. Yerkürede neredeyse her 40 saniyede, 1 şirketin doneleri siber saldırganlar tarafından ele geçiriliyor. Her 2 KOBİ’den 1’i farklı seviyelerde siber akına maruz kalıyor. Atak önünde siber korsanlarla uğraş eden bir şirketin yaşadığı mağduriyet, ortalama 50 gün sürüyor. Bu vade zarfında birden fazla devir iş akışlarını durma noktasına bile gelebiliyor.

Minimum uğraş, maksimum tesir

Zyxel Satış Yöneticisi Ömer Faruk Erünsal, Zyxel ATP100’ün tasarrufu kolay, küçük işletmelerin donanım maliyetlerini minimize eden, bulut tabanlı bir güvenlik tahlili olduğuna dikkat çekiyor.

Yeni güvenlik duvarının bünyesinde bulunan IP Reputation ( İtibar) Filtresi sayesinde, ağdaki bilgisayarlarda manuel olarak tek tek inceleme yapmak ve tedbir almaya gerek kalmıyor. İş yükünü hafifleten ve devirden tasarruf imkanı sağlayan IP Reputation (İtibar Filtresi), ağda rastgele bir tehdit sezdiğinde; otomatik olarak devreye giriyor ve tehditlere karşı gerekli tüm tedbirleri alıyor. Böylelikle ağdaki her bilgisayar için münferit bir güvenlik siyaseti oluşturulmasına da gerek kalmıyor. Kısıtlı imkanı olan küçük işletmeler için tasarlanan eser; botnet’lerden gelen taarruzlar, web atakları ve spam taarruzları üzere pek çok siber tehdide karşı done muhabere altyapılarında üstün müdafaa vaadinde bulunuyor.

IP Reputation Filtresi, tüm ATP güvenlik duvarlarında ekim ayından itibaren tasarrufa sunuldu. Öte yandan Zyxel’in yeni güvenlik yazılımı olan ZLD 4.35 ise done ağlarının idaresini kolaylaştırıyor ve güvenliği en üst seviyeye taşıyor. Tüm ATP güvenlik duvarları ile entegre çalışan yeni yazılım, efektif acces point idaresi, Microsoft Azure ile entegrasyon kolaylığı, fonksiyonellik, kullanıcı dostu arayüzü üzere bir çok özelliği bünyesinde barındırıyor.

Ağ güvenliği meydanında komple tahlil sunan Zyxel her ölçekten kuruma hizmet sunuyor.Yeni nesil güvenlik duvarı serisinin üyeleri ATP200, ATP500 ve ATP800 ile daha büyük ölçekte olan kurumlara hitap ederken, ATP100 küçük işletmelerin ağ mimarisini daha çevik hale getiriyor ve artarak karmaşıklaşan güvenlik tehditlerine karşı koruyor. ATP serisi güvenlik duvarlarının makine öğrenme tabanlı bulut zekası, anlık raporlama ve analitik kıymetlendirme, çok katmanlı müdafaa, bilinmeyen tehditlere karşı ekstra savunma üzere artıları bulunuyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle