Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Krill yağı nedir? Krill yağı ne işe yarar? Krill yağının cilde yararları nelerdir?

Krill yağı nedir? Krill yağı ne işe yarar? Krill yağının cilde yararları nelerdir?

Son yıllarda ismini sıkça duyduğumuz balık yağı ve içerisinde bulunan krill yağı, deniz canlısından elde bir vitamindir. Sağlıklı beslenme ve ömür için gerekli olan omega yağlardan biri olan krill hakkında detaylı bilgilendirmeleri sizlerle paylaşıyoruz. Pekala nedir bu krill yağı, ne işe yarar? Gelin birlikte öğrenelim…

Krill, Antartika’da balinaların etrafında dolaşan bir çeşit deniz canlısıdır. Balık olmayan bu canlı, Omega-3 bakımından epey yararlıdır.Bu canlıdan üretilen yağ, Krill yağı olarak isimlendirilir. Birçok meydanda tanınan hale gelmesinin nedeni DHA yani (dokosahekzaenoik ) ve EPA (eikosapentaenoik asit) omega 3 yağ asidi bakımından güçlü olmasıdır. Krill yağının içerdiği omega 3 yağ asitleri vesair omega 3 yağ asitlerine nazaran daha sindirilmektedir.Aynı devranda krill yağında bulunan güçlü bir antioksidan olan astaksantin, vücudumuzu hür radikallere karşı korumaktadır. Balık sevmeyen yahut çeşitli nedenlerle balık tüketmeyen bireyler için takviyelerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Balık yağından farklı olarak; krill yağındaki yağ asitlerinin yaklaşık %30-65’i fosfolipid formdadır. 

2011 yılında krill yağı üzerine yapılan çalışmalarda alınan sonuçlara nazaran; krill yağının çok düşük bir ölçüsü bile yüksek yarar sağlamaktadır. İç illetleri Mütehassısı Canan Karatay tarafından da gündeme gelen bu yağ, bilhassa hatunların kesinlikle kullanması gereken bir takviyedir. 

EVET KRİLL YAĞININ CİLDE YARARLARI NELERDİR?

Krill yağı, ilerleyen yaşla bir arada canlılığını kaybeden cildin yenilenmesini ve yaşlılık belirtilerinin azalmasını sağlıyor.  Yapılan araştırmalara nazaran krill yağı, yaşlanmayı erteleyen ve belirtilerini kamufle eden yararlar sağlıyor. Kullanacağınız krill yağı sayesinde saç beyazlaması, kırışıklık ve direnç kaybı üzere problemler kısa vadede ortadan kalkacaktır. 

Şayet cildinizi beğenilmeyen etkenlerden korumak, her daim dinamil ve genç görünmesini sağlamak istiyorsanız kesinlikle krill yağına talih vermelisiniz. Yaralar ve ufak kesiklerin güzelleşmesinde süratli bir tesir sağlıyor. 

Balık yağı bölgesine krill yapı tüketerek kalp sıhhatine da destek olabilirsiniz. Metabolik faaliyetler de olumlu yanda ilerleyecektir. 

Krill yağı cildin görünümünü düzgünleştirip kırışıklıkların azalmasına yardımcı olurken tıpkı hengamda cilt kanserine karşı muhafaza sağlayabilir. Krill yağının bu tesiri şimdi beşerler üzerinde denenmiş değil fakat Journal of Agricultural and Food Chemistry’de yayınlanan bir makaleye nazaran hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalardan olumlu sonuçlar elde edilmiş.

KRİLL YAĞI NASIL KULLANILIR?

Kapsüller biçiminde satışa sunulan krill yağı kesinlikle eksper tavsiyesi tarafından alınmaktadır. Ama serum biçiminde olanlarını saçlarınızın sıhhatini sağlamak için kullanabilirsiniz. 

Krill yağını nizamlı kullandığınızda cildin yenilendiğini, gücün yükseldiğini, dikkatin toplandığını ve gerilimin yok olduğunu görebilirsiniz. En çokça 3 ay kadar tasarrufu tavsiye edilen krill yağını kesinlikle hekiminize danışmalısınız.

Yorum Ekle