Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Konutta ve Sınıfta Eğitimi İlgi Alımlı Hale Getirmenin Yolları

Konutta ve Sınıfta Eğitimi İlgi Alımlı Hale Getirmenin Yolları

BenQ’nun eser yelpazesindeki çeşitli eserlerle desteklediği uzaktan eğitim günümüz koşullarında zarurî hale geldi.

Dijital eserlere eklediği özelliklerle kendini mütemadi yenileyen ve trendi belirleyen BenQ, mikroplara karşı dayanıklı yüzeye sahip interaktif ekranları, dahili görüntü konferans pratiklerine sahip Android tabanlı Smart Projektörleri ve Brightness Intelligence teknolojisine sahip Eye-Care monitörleri ile hem konutta hem de sınıfta sağlıklı öğrenme ortamlarını desteklemektedir.

İnteraktif Ekranlar (Akıllı Tahtalar)

ClassroomCare, BenQ’nun sınıf ortamında sıhhatle ilgili mevzuları ön planda tutarak oluşturduğu, şahsi olarak tasarlanmış teknolojidir. BenQ interaktif ekranlarda bulunan nanoiyonik gümüş bir kaplamaya sahip TUV sertifikalı, mikroplara dayanıklı ekrana sahiptir, bu sayede ekran yüzeyinde mikropların barınması mümkün olmamaktadır.  BenQ’nun şahsi ClassroomCare teknolojisi, mekteplileri ve eğitimcileri sıhhat risklerinden muhafazaya yardımcı olur. Sertifikalı flicker-free özellikli, düşük mavi ışıklı ve mikroplara karşı dayanıklı ekran sınıf sıhhatini düzgünleştirmek için BenQ’nun interaktif ekranlarına ek işlevsellik sunar. Akıllı Göz Bakımı teknolojisi, küçük çocuklarda göz yorgunluğunu önlemeye yardımcı olmak için göz bakımı sağlayan akıllı bir tahlildir. Ayrıyeten, interaktif ekranlar üzerindeki hava kalitesi sensörleri sınıf içerisindeki karbondioksit (CO2) yoğunluğunu ölçer ve yoğunluk belli bir seviyenin üstüne çıktığında ortamın havalandırılması gerektiğini söyleyen bir ikaz verir. Bu özellik hem sınıftakilerin sıhhati hem de talebelerin üretkenliğini için değerlidir.

BenQ’nun interaktif ekranları, Cloud işbirliğini ve uzaktan öğrenmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmış benzersiz bir beyaz tahta pratiği olan EZWrite 5 tatbikine sahiptir. Bu tatbik hocaların ve talebelerin coğrafi kısıtlamalar ve sonları olmadan interaktif ekran ve mobil cihazlar arasında fikir toplamasına, kategorize etmesine, düzenlemesine ve paylaşmasına imkan tanıyarak uzaktan öğrenme için harika hale getirir. İnteraktif ekranlar başkaca Medya konferans için Blizz üzere evvelden yüklenmiş pratiklerle birlikte gelir. 

Smart Projektörler

BenQ kısa vade evvel, velev meskende velev sınıfta olsun, çeşitlendirilmiş talimi ve harmanlanmış öğrenmeyi teşvik etmek için tasarlanan, yerkürenin birinci Android tabanlı hepsi bir arada Smart projektörlerini tanıttı. E600 ve E800 büsbütün kablosuz, bilgisayarsız ve sürücüsüz çalışır, kullanıcıya benzersiz ve meselesiz bir deneyim sunar.

  • Kablosuz özelliği, mekteplilerin akıllı telefonlarından yahut tabletlerinden büyük ekranda içerik paylaşmalarına imkan tanır ve medya oynatma özellikleri öğrenmeyi daha heyecan verici ve sürükleyici hale getirir.
  • Bilgisayar olmadan kullanılabilen Smart projektörler, Firefox, TeamViewer, Blizz, WPS üzere uzaktan eğitimi zahmetsiz hale getirebilen BenQ’ya has yerleşik pratikler ile birlikte gelir. Projektör üzerindeki USB okuyucu, rastgele bir medya, ses yahut dokümanın tak-çalıştır olarak basitçe kullanılmasına müsaade verir.
  • BenQ Smart projektör, sürücülerin kurulmasına gerek kalmadan Cloud hesap entegrasyonu, akıllı tatbik özelliği, internet, Hesap Idare Sistemi (AMS), Cihaz Idare Sistemi (DMS) ve X-Sign Broadcast ile birlikte gelir.

BenQ’nun EW800ST akıllı sınıf projektörü ve InstaShow S WDC20 ekran yansıtma sistemi kısa mühlet evvel Tech&Learning düzenlenen yıllık armağan programı TCEA 2020‘de “Best of Show” armağanını kazandı.

EW800ST, K-12 sınıflarında çeşitlendirilmiş tedrisatı ve harmanlanmış öğrenmeyi teşvik etmek için bulut hesabı entegrasyonu, ekran yansıtma özellikleri, akıllı tatbik yeteneği ve internet ve kablosuz ilişki özelliklerine sahip eğitim projektörüdür.

InstaShow S WDC20 ise, sunum yapan insanların tıpkı cihaza kablo aktarımı yapılmadan, riskli üçüncü taraf yazılım çalıştırmadan yahut ağ erişimi edinme zorluğu olmadan bağlanmalarına müsaade vererek BYOD (Bring your own device – Kendi cihazını getir) sınıflarını destekler. BenQ’nun benzersiz InstaShow S WDC20 ekran yansıtma sistemi, işbirliğini sahiden sezgisel, olağan ve inançlı hale getiren cinsinin tek sınıf sunum sistemidir. Eğitimcilerin ve mekteplilerin InstaShow vericisini cihazlarına takıp içerik paylaşabilmeleri için tek dokunuş kafidir.

BenQ, göz bakımına odaklanırken birebir vakitte çevrimiçi eğitimin artırılması için gayretlerini sürdürmektedir. Mekteplilerin çevrimiçi bir derse uzaktan katılabildikleri BenQ’nun Cloud Whiteboard özelliği ile inanılmaz sayıda çevrimiçi öğretme ve öğrenme fırsatı açılabilir. Bu birebir devirde rastgele bir sebepten kaynaklanan gecikmelerde eğitimde sürekliliğin sağlanmasına yardımcı olur.

Eye-Care Monitörler (Göz Bakım Monitörleri)

BenQ’nun göz bakımı teknolojisi ve monitörlerindeki ve panellerindeki ergonomik tasarımı, izleme rahatlığı için kişisel olarak tasarlanmıştır. BenQ monitörler, ortam ışığındaki değişiklikleri izleyen ve ekran parlaklığını buna nazaran ayarlayan ve ekranda görüntülenen içeriğe koordinasyon sağlayan Brightness Intelligence  (Parlaklık Algılama) teknolojisine sahiptir. Bu teknoloji, göz yorgunluğunu, baş ağrılarını ve yorgunluğu azaltırken manzara kalitesini himayeye yardımcı olur. Cihazlar başkaca göz hasarını önlemek için mavi ışık spektrumunun en tehlikeli kısmını filtreleyen Düşük Mavi Işık Teknolojisi ile birlikte gelir.

Yorum Ekle