Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Konutta kolay gözenek temizleme kürleri

Konutta kolay gözenek temizleme kürleri

Ciltteki tıkanan gözenekler nasıl temizlenir? Gözenekleri temizlemek için konutta hangi kürler yapılır? Siyah noktaları temizleyen pratik maske tanımları nelerdir? Bayanların son yıllarda en büyük cilt sorunları haline getirdikleri ve uğruna birbirinden farklı eserler kullandığı gözenek temizlenin olağan yollarını mercek altına aldık…

Cildinizin belli başlı yerlerinde bulunan gözenekler, makyaj âlâ temizlenmediğinde, yanlış eserler kullanıldığında yahut şiddetli makyaj yapıldığında dolarak; siyah nokta, sivilce ya da leke üzere dertlerle karşılaşmanızı sağlayabilir. Bilhassa duş sonrasında açılan gözeneklere tonik uygulanmadığında cilt üzerinde delikler ya da sivilce üzere meselelerin görülme mümkünlüğü çok yüksektir. Burun üstü, alın ve çene kesiminde bulunan gözenekleri tekniklerle temizleyerek siyah noktaları ortadan kaldırabilirsiniz. Mütehassısların yaptığı açıklamalara nazaran cilt üzerine kimyasal içeren eserler uygulamak bir sorunu yok ederken öbür meselelere yol açmasına imkan sağlıyor. Siz de cildinizdeki gözenekleri derinlemesine temizlemek istiyorsanız hazırladığımız içeriği inceleyebilirsiniz.

ELMA SİRKESİ

Asit nispeti epey yüksek olan elma sirkesi cildin ziyade yağdan arınmasına yardımcı olarak cildin üst tabasında biriken kirlerin şıkça temizlemesini sağlar. Elma sirkesini suyla incelttikten sonra pamukla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Şayet siyah noktaları yok etmek istiyorsanız, sıcak su ile yüzünüzü yıkadıktan sonra külliyen organik olan elma sirkesi ile bilhassa sivilceli nahiyelere pamukla sürün.

YUMURTA AKI MASKESİ

Son yollarda yumurta akı maskesi duymayan yoktur. İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde kırışıkları gidermek için tasarrufu revaçta olan yumurta akı gözeneklerin de temizlenmesini sağlıyor. Yumurta akını 1-2 çay kaşığı su ile köpürünceye kadar karıştırın. Akabinde cildinize uygulayıp, kurumasını bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın.

MASKESİ

Cilt ve vücut sıhhati açısından yararlı besinlerden olan maydanoz, gözeneklerin ak tutulmasına imkan sağlar. Ciltteki toksinleri atarak tıkalı gözeneklerin açan sivilcelerin azalmasına yardımcı olur. 5 kol ince maydanozu yıkayın. Daha sonra sıcak suyun içerisine koyun ve su soğuyuncaya kadar bekletin. Soğuduktan sonra bezi maydanozlu suyun içerisine batırarak yüzünüze uygulayın. 10-15 uyguladığınızda farkı siz de göreceksiniz.

KARBONAT MASKESİ

Yemeklerde kullanılan karbonat cildin PH istikrarını düzenlemeye yardımcı olurken cildin derinlemesine kadar temizlenmesine yardımcı olan eserlerden biridir. Arı cilde uygulandığında genç, sağlıklı parlak görünmesini sağlayan karbonat tıpkı devranda pürüzsüz olmasına da imkan sağlar. 2 çay kaşığı kadar karbonatı az bir su ile karıştırın. Karışımı cildinize dairesel hareketlerle uygulayın. Bir kaç dakika beklettikten sonra suyla durulayın ve akabinde nemlendirici sürün.

Yorum Ekle