Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Konutta kolay dudak bakımı nasıl yapılır? En pratik dudak bakımı

Konutta kolay dudak bakımı nasıl yapılır? En pratik dudak bakımı

Cildinizin parlak, bakımlı ve yaşlanmaması için birbirinden farklı yollar kullanılıyoruz. Fakat tıpkı ihtimamı hem dudak nahiyesine hem de etrafına pratiğiniz gerektiğini biliyor muydunuz? Hazırladığımız bu metinde dudak bakımı nasıl yapılır, dudak bakımı nasıl olmalı, dudak yerinin yaşlanmaması için ne yapmalı ve hangi adımları izlemeli konusu aldık. Tüm detaylarıyla 4 adımda kusursuz dudak bakımı…

Daha genç, dolgun ve sağlıklı görünen dudaklar için gün içerisinde yapabileceğiniz kimi adımlar var. Bu adımlar hem sizleri yormayacak hem de cilt bakım rutininiz sırasında süratlice uygulayabileceğiniz adımlar. Bilirkişilerin yaptığı bir araştırmaya nazaran cilt ortamında erken yaşlanmaya neden olan ve yaşlılık belirtilerinin birinci görüldüğü mekan herkes tarafından göz muhiti olarak bilinse de araştırma sonucunda dudaklar ve dudak etrafı olduğu gözlemlenmiştir. Yaş aldıkça kaybı yaşayan dudaklar dolgunluğunu yitirirken dudak etrafında ince çizgiler belirebiliyor. İşte tam da burada sizler için hazırladığımız adımlar devreye giriyor. 4 adımda süratlice yapabileceğiniz kolay dudak bakımını gelin birlikte inceleyelim…

BIRINCI ADIM KAN AKIŞINI HIZLANDIRMAK

Dudaklarınızın her daim genç ve pürüzsüz görünmesini tıpkı vakitte meyyit derilerden arınması için kesinlikle bir bakım yağı kullanmalısınız. Bakım yağları içerisinde bulunanlar nedeniyle dudak muhitindeki kırışıkların da önüne geçmesini sağlayacaktır. Şayet cilt bakım rutininize ekleyebileceğiniz pratik bir yağ arıyorsanız Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate satın alabilirsiniz. 

FİYATI: 249 TL

DUDAĞINIZIN GEREKLİ VİTAMİNLERİNİ KARŞILAYIN

Cildinizin gereksinimi olduğu üzere dudaklarınızın da vitamin bakımından eksikleri olabilir. Sistemli olarak bir dudak bakımı yapmak istiyorsanız hem dudaklarınızı sağlıklı olmasını sağlayacak hem de vitaminlerini karşılayacak bir serum kullanmalısınız. Bunun için Dermalogica Nightly Lip Treatment deneyebilirsiniz.

FİYATI: 524 TL

DUDAKLARIN HER VAKIT NEMLENDİRİCİYE GEREKSINIMI VAR!

Yaz kış demeden dudaklarınızı kesinlikle nemlendirmeli velev meyyit derilerin yok olmasına yardımcı olabilirsiniz. Dolgun, genç ve bakımlı dudaklar için olmazsa olmazlardan nemlendiriciler sayesinde dudak etrafınızın erken yaşta kırışmasını da engelleyebilirsiniz. Dünyaca ünlü marka La Mer’in La Mer The Lip Balm eserini kullanabilirsiniz.

FİYATI: 350 TL

ŞAŞIRTICI LAKIN GERÇEK: DUDAKLAR İÇİN GÜNEŞ GÖZETICI

Güneşin zararlı ışınları sırf yerine değil dudaklara da önemli orantıda zarar verebilir. İster kışın velev yazın, SPF özellikli bir dudak bakım eserini çantanızdan eksik etmeyin. Bunun için yanınızda taşıyabileceğiniz Nivea Sun Protect SPF30 kullanabilirsiniz.

FİYATI: 10 TL

Yorum Ekle