Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Konutta en kolay saç tıraşı nasıl yapılır? Hanede erkek saç kesmenin en kolay yolu

Konutta en kolay saç tıraşı nasıl yapılır? Hanede erkek saç kesmenin en kolay yolu

Koronavirüs nedeniyle hem sokağa çıkma yasağı hem de berberlerin kapanmasının akabinde adeta erkekler saç ve sakal tıraşı konusunda zorlanıyor. Daha evvel saç tıraşını konutta olmayan erkekler için rehber olacak bir içerik hazırladık. En kolay saç ve sakal tıraşı konutta nasıl yapılır konusunda tüm detayları haberimizinden bulabilirsiniz.

11 Mart tarihinden bu yana koronavirüs devletimizde tesirini sürdürmeye devam ediyor. Koronavirüs vakalarının artması nedeniyle yetkililer tedbirler almaya devam ederken, salgınla uğraş kapsamında sıklık salonları ve berberler kapatılmıştı. Berberlerin kapanmasının akabinde hanede kalan erkekler, saçlarını nasıl keseceğini merak eder hale geldi. Erkeklerin makyajı arasında sayılan sakal ve bıyıklar birden ziyade biçime girebiliyor. Ama tıraş esnasında uğraşmamak, süratlice bitirmek isteyenlerin pek bilmediği bu yerkürede birçok tıraş hali bulunuyor.Tıraş olmanın zahmetsiz, acısız ve sefalı birçok yolu var. Tıraş esnasında kullanılan eserler de bu süreci direkt etkiliyor. Bugünkü metnimizde hanede tıraş olmanın en kolay yollarını ve adım adım saç ve sakal nasıl kesilir anlatıyoruz. 

KONUTTA SAKAL TIRAŞI OLMANIN EN KOLAY YOLU

1- Öncellikle sakallarınız bu devirde çok uzadığı için keserken cildinizin tahriş olmaması için sürerek işe başlamalısınız. Şayet nemlendirici yoksa sıcak suyla da bu süreci gerçekleştirebilirsiniz.

2- Yüzünüzün yaralanmamasının yanı sıra tıraşın kolay ve düzgün tamamlanmasında tıraş bıçağı kıymetli aktörler arasında taraf alıyor. Meselesiz bir tıraş deneyimi için tıraş bıçağının daha evvelce kullanılmamış ve bantlarının aşınmamış, renginin solmamış olması gerekiyor. Buna çok dikkat etmelisiniz. 

3- Her tıraş hamlesinden sonra suya tutarak temizlemelisiniz, tüm kılları tıraş edebilmeniz için değer taşıyan bir adımdır. 

4-Tıraş hakkında en çok ikilemde kalınan husus kılların çıkış yanına sahih mu yoksa tam aksine hakikat mu kesileceğidir. Aslında bunun yanıtı bireyden bireye nazaran değişiyor. 

Birinci olarak kılların çıktığı istikamete sahih tıraş edin. Bıyıklarınızı ağzını gererek yukarıdan aşağı yani çıkış yanına nazaran tıraş edebilirsiniz. Boyun ortamı batık ve kıl dönmesinin çokça görüldüğü taraflardır. Aşağıdan yukarıya yanlışsız tıraşlayarak batık ve kıl dönmesi riskini engelleyebilirsiniz.

5- Sakal ve bıyığın yumuşaması için traş köpüğü yahut jeli de tıraş bıçağı kadar değerli role sahip oluyor. Şimdi kıllara tesir etmeden buharlaşan su, ne yazık ki tek başına ehliyetli olmuyor.

HANEDE ERKEK SAÇ TIRAŞI NASIL YAPILIR?

Hanede saç kesiti yapmaya başlamadan evvel saçınızı şıkça yıkamalısınız. Saçınızı tarakla tarayarak varsa dolaşıkları açmalısınız. Kesim için saçınızı hafif ıslak bırakmanız daha münâsib olacaktır. Eliniz alışık değilse, saçınızı kesmek birkaç saatini alabilir. Gerektiğinde oturabileceğiniz, ortalığı batırmaktan kaygılanmadan tıraş olabileceğiniz bir mahal seçin.

Tutarlı tıraş makinesi son aşama kıymetli. İşinizi kolaylaştırmak için seyahat usulü, kablosuz makineleri tercih edebilirsiniz. Makineyi kullanmadan evvel ayarı düzgün yapmayı ihmal etmeyin.Elinizi alıştırmak için evvel küçük bir meydanda kesim sürecini gerçekleştirebilirsiniz. Makineyi saçların çıkış tarafının bilakis hareket ettirmeniz gerektiğini unutmayın.

Hanede saç kesiti yaparken başınızın art kısmından başlamak daha mantıklı olacaktır. Akabinde yanları, en son üst kısmı alarak saç kesitini sonlandırabilirsiniz. Bu biçimde kademeli bir halde kesim yapmak kusur yapmanızın önüne makbul.

Geriyi ve yanları keserken düşük ayarda saç kesme makinesini kullanın. Düşük numaralı başlık kullanın ve makinenin bıçağının ucuyla yanları aşağıdan yukarı gerçek kısaltın. Yumuşak geçiş için her kısımdan sonra makineyi kaldırın. 

Başınızın üst kısmı için saç makası kullanın. Başınızın üst kısmındaki saçları tarakla ya da parmaklarınızla kaldırın. Küçük kısımlar halinde yavaş yavaş ve dikkatlice keserseniz nezih ve düzgün görünür.

Ense kökündeki saçları saç ya da sakal kesme makinesiyle alın. 

Yorum Ekle