Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Konutta en kolay kaş çıkarma ve gürleştirme usulleri neler?

Konutta en kolay kaş çıkarma ve gürleştirme usulleri neler?

Kaşlarınızın kıl köklerinde vitamin eksikliği ve küsme üzere nedenlerde ötürü dökülmeler yaşanabilir. Bu durum devir hengam şiddetli olduğunda kaş aralarında boşluk velev seyrelme üzere durumlarla karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. İşte tam da bu durumda imdadınıza yetişiyoruz. Konutta kolay kaş çıkarma metotlarını ve gürleştirmek için tahlil tekliflerini haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

Kaş dökülmesi acilen hemen her bayanın yaşadığı meselelerden biridir. Birinci devirler dikkat çekmese de devranla can sıkıcı bir hale gelebilir. Dermatoloji bilirkişileri kaşların yüz hattında hayli kıymetli mekana sahip olduğunu söz ediyor. Kaş dökülmesine günümüzde birden çokça şey neden olabilir. Bunun başında ise “şekil vermek üzere kaş alımının yanlış yapılması sebebiyle köklerin zedelenmesi” durumu günümüzde çok çokça görülür. Hazırladığımız bu haberde dökülen kaşlarınızı geri mahalline getiriyoruz.Kozmetik yerküresinde kaş çıkarmak için çeşit çeşit eserler mahal alıyor. Ama bu eserler kimyasal hususlar içerdiğinden ötürü cildinizde tahrişe velev deri altı meselelerine neden olabilir. Ama bu durumu yaşamamak için alternatif tıptan yararlanabilirsiniz. Siz de kaşlarınızın çok az olduğundan ve sık sık döküldüğünden şikayetçiyseniz aşağıdaki doğal teknikleri deneyebilirsiniz.

HİNT YAĞI

Doğal mucizelerden biri olan hint yağı kaşların, kirpiklerin velev saçların sağlıklı bir halde uzamasına yardımcı olan en tesirli yollar arasında bölge alır. Kaşların çıkmasına yardımcı olurken tıpkı vakitte kıl köklerinin güçlenmesine de olanacak sağlar. Her sabah birkaç damla hint yağını parmak uçlarına damlatıp, masaj yapın. 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile şıkça yıkayın. 6 hafta boyunca uygulayacağınız bu sistemden kısa vadede sonuç elde etmek istiyorsanız kesinlikle nizamlı pratiğe itina göstermelisiniz.

ZEYTİNYAĞI

İçerisinde bulunan A ve E vitaminleri sayesinde gözle görülür halde kaşları gürleştirmeye yardımcı olan zeytinyağı, E vitaminiyle kıl tellerini beslerken A vitaminiyle kılların çıkmasını sağlar. Bu metodu mutlaka saf zeytinyağı ile yapmalısınız. Kaşlarınızın üzerine bir kaç damla sürüp, parmaklarınızla masaj yapın. Akabinde 2 saat bekletin ve ılık su ile yıkayın. Tesirli bir sonuç almak istiyorsanız birkaç hafta boyunca pratiğe ihtimam gösterin.

YUMURTA SARISI

Biyotin bakımından varlıklı olan yumurtanın sarısı, kılların çıkma müddetini hızlandırır. Tıpkı hengamda uzamasını da sağlar. Yumurtanın sarısını beyazın içerisinde ayırıp çatal yardımıyla  ezin. Küçük fırçayla kaşlarınıza sürün. 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu tekniği haftada 2 yahut 3 kere uygulamak kâfi olacaktır.

SOĞAN SUYU

Soğanın içerisinde bulunan sülfür kaşların gürleşmesini sağlarken, doğal bir görünüm kazanmasına da yardımcı olacaktır. 1 tatlı kaşığı soğan, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 2 çay kaşığı soğanı blenderda macun kıvamına getirin. Akabinde pamukla kaşlarınıza sürün. 1 saat beklettikten sonra limon suyu yardımıyla kaşlarınızdan çıkarın. Bu yolu her gün uygulayabilirsiniz.

Yorum Ekle