Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Konut WiFi Ağı Her Konumdan Yönetilebiliyor

Konut WiFi Ağı Her Konumdan Yönetilebiliyor

Kablosuz ağ pazarında yerküre başkanı olan TP-Link®’in modem, yönlendirici (router), WiFi menzil artırıcı (range extender) modellerini akıllı telefonlar üzerinden kolaylıkla yönetmeyi sağlayan Tether pratiği kullanıcılara dayanılmaz kolaylıklar sağlıyor. TP-Link kullanıcıları Tether ile konuttan, ofisten çok uzaktayken de modem vb cihazları yönetebiliyor, ağa müsaadesiz bağlananları engelliyor, evlatların çevrimiçi (online) davranışlarını denetleyebiliyor. Modem arayüzünden yapılabilecek pek çok süreç, Tether ile Android ve iOS destekli cihazlarla her alandan, her hengam ve çok olağan bir formda yapılabiliyor.

TP-Link modem, yönlendirici, menzil artırıcı eserlerinden birini ya da birkaçını kullananlar, akıllı telefonlarına fiyatsız Tether pratiğini yükleyip kurulumundan ayarlara, engellemelere değin pek çok süreci birkaç dokunuşla yapabiliyorlar. Büsbütün Türkçe olan Tether pratiği (toplam 24 lisan desteği bulunuyor) ile güçlü ebeveyn teftişleri, sesli komut (Alexa desteği), ağ cihazları üzerindeki led ışıkları uzaktan kapatma, birden çok TP-Link cihazı eşgüdümlü yönetme üzere süreçlerin hepsi kolay kolay yapılabiliyor. Örneğin, WiFi menzil artırıcıdan en yeterli performansı alabilmek için meskendeki en makul noktası bulma konusunda Tether’dan yardım alınabiliyor. Modem/yönlendiricilere bağlı olan kullanıcıların erişim olurları Tether üzerinden kolaylıkla ve her noktadan yapılabiliyor. Misafir Ağı oluşturmak, sürat testi yapmak, ADSL/VDSL cihazların WiFi şifrelerini belirlemek ve değiştirmek üzere süreçleri Tether ile kolay kolay yapmak mümkün.

Evlatların İnternette Inançlı Dolaşması

Günümüzde anne-babaların en kıymetli tasaları arasında evlatlarının internet ortamındaki güvenliği ön sıralarda konum alıyor. Tether pratiği ile TP-Link modem ve yönlendiricilerin gelişmiş Ebeveyn Denetim’lerini çalıştırmak son kademe kolay. Anne-babalar konuttan uzaktayken de evlatlarının çevrimiçi hareketlerini Tether üzerinden izleyebiliyorlar. Münasip bulmadıkları bir saatte evladın internete eriştiğini fark edip, bunu engelleyebiliyorlar. Evlatların internete eriştiği cihazların ilişki ayarlarını programlayabiliyorlar. Hangi saatler arasında bağlanacaklarından URL bazında filtreleme yaparak istenmeyen sitelere erişmelerini engellemek de bunlar arasında konum alıyor.

Ayrıyeten birden ziyade TP-Link cihazı eşgüdümlü yönetme özelliği sayesinde bu ayarları her için tek tek yapmak gerekmiyor. Şifreden misafir ağına, ebeveyn teftişlerinden müsaadesiz erişimlere kadar tüm süreçleri Tether üzerinden tüm TP-Link ağ cihazları için tek süreçle yapmak mümkün.

TP-Link, Tether tatbikini geliştirmeyi sürdürüyor. Her yeni sürümde yeni özellikler ekleniyor. Önümüzdeki yıl yenilenecek olan sürümde antivirüs yazılımlarına ait özellikler ekleneceği açıklanıyor.  

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle