Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Koltuk altı neden kararır? Koltuk altı kararmasına tesirli tahliller

Koltuk altı neden kararır? Koltuk altı kararmasına tesirli tahliller

Umumiyetle bayanların yaz aylarında yaşadığı dertlerden biri olan koltuk altı kararması kışın aylarında da oluşabiliyor. Koltuk altı kararması ilgili hem sorularınızı ortadan kaldıracak hem de harika bir haberlendirme olacak içerik hazırladık. Koltuk altı kararması nasıl makbul? Kolay koltuk altı kararmaları hanede nasıl tedavi edilir? Tüm bu soruların cevabını haberimizin detaylarında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Koltuk altı kararmaları, herkeste görülebilen ve devir içerisinde bir derttir. Bir illetin yada sıhhat sorunun belirtisi olmayan koltuk altının siyahlaşması umumi olarak kimi nedenlerin sonucunda oluşur. Vücutta kararmalar dikkat ederseniz koltuk altında, genital kesimde ve bıyık nahiyesinde daha sık olmaktadır. Koyu renklenme ekseriyetle akanthosis nigricans (AN) olarak isimlendirilen bir cilt rahatsızlığından kaynaklanmaktadır. Vücudun etrafındaki kıvrımlarda cildin yoğunlaşmasına ve bazen sertleşmesine neden olur. Örnek verecek olursak, koltuk altı derisi çok hassas bir yapıya sahiptir. Jiletle koltuk altını almaya çalışırken daha pürüzsüz olsun diye zıt almak pres yaparak almak koltuk altı derisinin kararmasına neden olacaktır. Bir başka örnek olabilecek durum ise, koltuk altının sık sık terlemesi makûs koku oluşmasına neden olurken birebir devranda tahriş ve koltuk altının kararmasına neden olacaktır. Koltuk altı kararması gebe bayanlarda sık görülen bir durumdur.Peki oluşan bu durumu meskende yapılan tekniklerle giderilir mi? Gelin birlikte inceleyelim…

LİMON

Çok evvelce beri cilt beyazlatmada tesirli olan limon koltuk atı kararmasını geçirdiği bilinmektedir. Şayet cildinizin limona karşı alerjisi yoksa banyoda yarım saat evvel limonu koltuk altınıza sürün ve uygunca ovalayın. Her banyoya girmeden evvel uygulayabilirsiniz.

PATATES

Koltuk altı rengini açmak için patates dilimlerini kullanabilirsiniz. Her hangi bir yan tesiri bulunmayan patates dilimlerini koltuk altınıza koyun yada püre haline getirip güzelce sürün. Haftada 3 yada 4 kere uygulayabilirsiniz.

PORTAKAL KABUĞU

Portakal kabuklarını kuruması için güneş gören bir alanda bekletin. Kurumuş portakal kabuklarını öğüterek toz haline getirin. Portakal kabukları ile macun yapmak için az ölçüde süt ve gül suyu ekleyin. Elde ettiğiniz önümü koltuk altına sürüp, 15 dakika kadar bekletin. Süreci bitirmek için ılık su ile durulamanız kafidir.

KARBONAT

Günlük olarak uygulayabileceğiniz bu metotta az ölçüde karbonat ile suyu karıştırıp koltuk altınıza sürmek. Sürdükten sonra 10 dakika kadar beklemeniz kafidir. Ayrıyeten az ölçüde karbonat ile gül suyunu karıştırarak elde edeceğiniz macunu uygulayarak koltuk altı kararmasını yok edebilirsiniz. Karbonat çok tesirli bir beyazlatıcıdır, haftada 1 seferden ziyade bu formülü uygulamayın.

KOLTUK ALTI KARARMASI İÇİN SUNA DUMANKAYA KÜRÜ

Suna Dumankaya’nın koltuk altı kararmasını geçiren tesirli kürü ile koltuk altı rengini açarak doğal bir imaja kavuşabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı pirinç
1 tatlı kaşığı sirke
1 tatlı kaşığı yoğurt

HAZIRLANIŞI

Yukarıdaki bütün gereçleri bir kabın içerisinde karıştırın ve kürü hazırlayın. Tüylerden arınmış ve temizlenmiş koltuk altınıza sürün ve ortalama 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın ve pudra sürün. Nizamlı olarak yapıldığında koltuk altı renginin kademe kademe açıldığını göreceksiniz.

SÜT VE LOR PEYNİRİ İLE KOLTUK ALTI LEKELERİNE SON!

Protein bakımından güçlü olan sütün içerisinde bulunan yağ asitleri tıpkı devranda lor peynirinin de içerisindekiler birleştiğinde leke geçirme özelliği taşıyor. Bu formülü kullanarak koltuk altı kararmalarından kurtulabilirsiniz. İki yemek kaşığı süte bir yemek kaşığı lor ve bir yemek kaşığı un ekleyin. Şık bir macun elde edene kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı koltuk altlarınıza sürün. On beş dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Yorum Ekle