Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Kolaboratif Robot, Japonya’da Görücüye Çıktı!

Kolaboratif Robot, Japonya’da Görücüye Çıktı!

Geçtiğimiz günlerde Tokyo’da düzenlenen yerkürenin en büyük robot fuarı IREX’e katılan Fanuc, otomasyona cihet veren yenilikçi teknolojileriyle fuara katılan ziyaretçilerden ağır ilgi gördü.

İmalat personelleriyle birlikte çalışarak külliyen yeni bir endüstriyel robot seviyesi oluşturan hafif cobot CRX-10iA, mevcut CR serisi cobotlarına kıyasla epey hafif ve otomatik yönlendirmeli araçlar (AGV) üzere çok çeşitli pratiklerde kullanılabiliyor. Ayrıyeten CRX-10iA’nin El Kumandası (Teach Pendant), hususî bir yeni kullanıcı ara yüzü ile tasarruf kolaylığını artıran bir tablet bilgisayar ile değiştirilebiliyor. Yeni kullanıcı ara yüzü, münhasıran sezgisel tasarrufla çok az programlama deneyimi olan kullanıcılar için makul olmasıyla beğeni kazanıyor.

2 farklı kol uzunluğu ve 10 kilogram yük taşıma kapasitesi

 Üretimde birinci defa robot kullanmak isteyen için ülkü bir seçenek olarak öne çıkan CRX-10iA, küçük ve orta ölçekli şirketlerin üretim süreçlerinde kıymetli hizmetler üsteleniyor.  1,2 metrelik ve 1,4 metrelik iki farklı kol uzunluğuna sahip olan CRX-10iA,  1o kilogram yük taşıma kapasitesiyle kullanıcısının işini kolaylaştırıyor.

fonksiyonlar ve programlama…

Ergonomik dizaynıyla dikkatleri üzerine çeken CRX-10iA,  kullanıcısı için epeyce yalın parametreleriyle öne çıkıyor. “Yeşil” CR serisindeki vesair robotlar üzere konteynerlerin yahut raf sistemlerinin otonom yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlayan bir görüş sistemi ile donatılan CRX-10iA, metal blokları bir ROBODRILL tezgahına yükleyebiliyor ve bunu dizaynındaki 3D kamera sensörünü kullanarak yapıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle