Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
KOBİ’ler e-ihracatla Yerküreye Açılıyor

KOBİ’ler e-ihracatla Yerküreye Açılıyor

HAZIR giysi kolunun en büyük ihracatçı birliği İstanbul Hazır Giysi ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB)Alibaba Group bünyesindeki küresel ölçekte çevrimiçi perakende pazar yeri olan AliExpress ve AliExpress Türkiye resmi iş ortağı İhracatname

Birinci aşamada 15 bin İHKİB üyesinin yerkürenin dört bir yanındaki milyonlarca potansiyel müşteriye ulaşacağı bu iş birliği sayesinde, AliExpress ihracatçılara tahsilattan lojistiğe, pazarlamadan 18 lisanda tercümeye dek altyapı desteği verecek ve global ekosistemi ile Türk ihracatçılarının ve KOBİ’lerinin markalarını yerküreye duyurmasını sağlayacak. Tahlil ortağı İhracatname ise Aliexpress’te açmak isteyen satıcılara platforma kayıttan eserlerin mağazaya yüklenmesine dek geçen bütün süreçte fiyatsız olarak rehberlik edecek.

“Mikro teşebbüsçüler bile ihracatçı olacak”

Yerkürede e-ihracat pazarının süratle büyüdüğüne dikkat çeken İHKİB Lideri Mustafa Gültepe, “2016’da 401 milyar dolar olan global e-ihracatın 2020’de 994 milyar dolara çıkacağı kestirim ediliyor. Bilhassa Rusya, Ortadoğu ve Avrupa’da AliExpress’teki tüketici profili, e-ihracat konusunda firmalarımıza kıymetli avantajlar sağlıyor. Bu itilaf sayesinde küçük büyük 15 bin İHKİB üyemize AliExpress üzerinden yerkürenin kapılarını açıyoruz. Şirketlerinin büyüklüklerine bakmaksızın mikro girişimcilerimiz bile yerkürenin en ücra bucağına direkt perakende satış yapabilecek. Bu avantajların birçok girişimcimizi ihracatçı olma konusunda cesaretlendireceğine inanıyorum” dedi.

AliExpress Küresel Tüketici ve Pazar Operasyon Yöneticisi Cheer Zhang ise, “AliExpress, Alibaba Group’un globalleşme stratejisinin kıymetli ve bütünleyici bir kesimi. İHKİB ile gerçekleştirdiğimiz bu muahede ile Türkiye’deki ihracatçıların ve KOBİ’lerin global pazarda yarışma etmelerini kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Başta altyapı ve lojistik olmak üzere bu süreçte kendilerine gereken tüm desteği vermeye hazırız. Türkiye’deki KOBİ’lerin AliExpress üzerinden yurt dışına açılmasında hedeflediğimiz ana pazarlar arasında Rusya, Avrupa ve Ortadoğu taraf alıyor. Ayrıyeten, ABD ve Brezilya, Şili üzere Kuzey ve Güney Amerika devletlerinde de değerli bir potansiyel olduğunu görüyoruz” diye konuştu.

Türkiye’deki KOBİ’lere global olarak yarışma edebilecek dijital altyapı

AliExpress Bölgesel İş Geliştirme Başkanı Yaman Alpata, “Satıcıların 200’den çokça devlet ve yerde satış yapmasını sağlayan ve 18 lisanda hizmet veren AliExpress, Türkiye’deki KOBİ’lerin global seviyede yarışma edebilmesini kolaylaştıracak tüm dijital altyapıya ve hizmetlere sahip. Türkiye’den tüm teşebbüsçüler, markalar ya da perakendeciler olağan birkaç doküman ile fiyatsız bir biçimde açabiliyor. KOBİ’ler, AliExpress’te mağazalarını açtıktan sonra eserlerini Türkçe olarak listeleyebiliyor, biz 18 lisanda tercüme ediyoruz. Siparişleri lojistik ortağımızla birlikte kapılarından alıp küresel altyapımız sayesinde yerkürenin dört bir yanına götürüyoruz” dedi.

Türkiye’deki satıcıların AliExpress’in dijital varlıklarını ve tüketici kitlesini nasıl kullanabileceklerinin bir örneği olarak 1958’de kurulmuş ve tanınmış bir mahallî ayakkabı markası olan Saillakers, eserlerini Avrupa dahil, son 11.11 global Alışveriş Şenliği’nde 20’den çokça devlete sattı. Asya, Amerika ve Afrika pazarı dahil olmak üzere, markanın birinci 24 saatteki süreç fiyatı günlük ortalama satışından 25 kat daha yüksekti.

İhracatname Umumi Yöneticisi Hidayet Öztürk, “İhracatname olarak, AliExpress aracılığı ile e-ihracat yaparak yerküreye açılmak isteyen üretici ve KOBİ’lere, müracaat ve kayıttan mağazalarının açılıp eserlerinin yüklenmesine kadar geçen bütün süreçte fiyatsız olarak destek vermekteyiz. Ihracatname.com adresi üzerinden şirketler çok kısa bir müddet içinde kaydını yaptırıp eserlerini süratlice yerküre vitrinine taşıyabilir ve milyonlarca müşteriye anında ulaşabilir. İHKİB, AliExpress ve İhracatname arasında yapılan bu iştirak sonucunda öncelikli amacımız, İHKİB üyeleri başta olmak üzere tüm KOBİ’lerimize AliExpress aracılığı ile e-ihracatın kapılarını açmak, e-ihracat yolculuklarında daima yanlarında olmaktır” dedi.

açmak fiyatsız ve süreçler Türkçe

20’den ziyade devlet ve yere satış teslimatı yapılan AliExpress’te açmak çok kolay. AliExpress sahifesinden satıcı, hesap açarak mağaza açma sürecini başlatabileceği üzere AliExpress’in resmi tahlil ortağı İhracatname’den destek alabiliyor. İhracatname’den destek almak için 0850 6660405 numaralı satıcı müracaat hattını aramak, [email protected] adresine e-mail atmak veya www.ihracatname.com  sahifesinde doldurulan haber formu üzerinden ortamında bilirkişi İhracatname ekibine ulaşmak mümkün. İhracatname’ye ulaşan satıcıların 2 gün içerisinde AliExpress’te mağaza açması ve eserlerini satışa hazır hale getirmesi için destek sağlanıyor. İhracatname üzerinden hem mağaza açma sürecini kolay, süratli ve hakikat yapmak hem de sonrasında satış arttırıcı iş geliştirme girişimleri için eğitimlerin gerçekleştiği AliExpress satıcı kümesine katılmak mümkün.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle

© 2013 -2022 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.