Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Kistik akneler nasıl makbul? Kistik sivilceye ne yeterli gelir?

Kistik akneler nasıl makbul? Kistik sivilceye ne yeterli gelir?

Alın, çene altı, burun üzerinde kendini malûm eden ve ölçüsüz ağrılı bir biçimde gündelik hayatı olumsuz etkileyen kistik sivilceleri bitirecek bir haberle önünüzdeyiz. Sıradan sivilcelerden farklı olan ve ekseriyetle gençlerin maruz kaldığı kistik sivilceler nasıl makbul? Kistik sivilcelere ne uygun gelir? Kistik sivilce hanede tedavi edilir mi? Sorularının cevabı metnimizde bulabilirsiniz.

Kistik akne,  gençlerin ve yetişkinlerin maruz kaldığı sıradan akneden çok daha ziyadesi olan bir cilt durumudur. Sivilce ve akne tipleri içerisinde en sancılısı olan, ağrı ve acı hissinin eşlik ettiği kistik sivilceler, cilt tabakasının hayli bir derinlerinde bölge alan bir sivilce çeşidi olarak, münhasıran ergenlik periyodundaki gençlerin en büyük kabusları arasında mahal alıyor. Eksperlerin gayri aknelere nazaran tedavi edilmesinin çetin olduğunu belirten kistik sivilcelerle uğraş etmek isteyen birçok kişi, doktora görünerek, hekim tarafından reçete edilen sivilce ilaçlarını kullanıyor. Kullanılan ilaçların bir yararını görmediyseniz hem de doğal prosedürlerle kistik sivilcelere müdahale etmek istiyorsanız kesinlikle hazırladığımız içeriğe göz atmalısınız.

KİSTİK SİVİLCEYE NE UYGUN GELİR?

Kistik sivilceler başkalarına nazaran dikkat edilmesi gereken, elle sıkma süreci mutlaka yapılmaması önerilmeyen bir sorundur. 

Kistik sivilceye karbonatla tedavi sistemi: Güçlü bir antiseptik olan ve cilt bakım maskelerinde sık sık kullanılan karbonat; tıpkı hengamda doğal bir antibakteriyel olarak, sivilce ve aknelerin yanı sıra kistik sivilceleri de tedavi ediyor. Bir kasenin içerisine 1-2 yemek kaşığı karbonat ekleyin. Akabinde karbonata bir ölçü su ek ederek, karışımın hamurumsu bir kıvama gelmesini bekleyin. Hamur kıvamında olan karışımı cildinizdeki kistik sivilcelerin üzerine uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra cildinizi bol suyla yıkayarak, maskeden arındırın. Akabinde cildinize nemlendirici sürün. Bu maskeyi haftada birkaç defa cildinizdeki kistik sivilcelerden kurtulana dek tertipli olarak uygulayabilirsiniz.


Kistik sivilceye elma sirkesiyle tedavi sistemi: Ciltteki PH ölçüsünü dengeleyen ve cildimizdeki sebum artışını önleyen elma sirkesi, yağlı cilde sahip olan bayanların en büyük doğal cilt bakım gereçleri arasında konum alıyor. Kokusu nedeniyle pek sevilmese de hafif ve orta şiddetli sivilcelerin yanı sıra iltihaplı sivilceleri de tedavi ediyor. Birebir devranda elma sirkesi, kelam konusu kistik sivilceler olduğunda da üstün bir muvaffakiyet sergiliyor.  Elma sirkesi ile kistik sivilcelerinizi gidermek ismine bir pamuğa birkaç damla elma sirkesi damlatın. Akabinde pamukla cildinizdeki kistik sivilceleri şıkça silin. Birkaç saat bekledikten sonra cildinizi durulayın. Bu süreci tesirli bir elde edene dek, her gün sistemli olarak birkaç hafta boyunca tekrarlayın.

KİSTİK SİVİLCEYE YETERLI GELEN KİL MASKESİ

Ciltteki fazlalık yağı absorbe eden ve cildi meyyit hücrelerden derinlemesine arındıran kil maskesi, cildi temizliyor, doğal bir peeling tesiri göstererek, yeni hücre oluşumunu da destekliyor. Kistik sivilcelerle de kusursuz bir halde uğraş ederek, cildin eski sıkıntısız ve pürüzsüz görünümüne kavuşmasına yardımcı oluyor.

Kil maskesini hazırlamak için aktardan satın aldığınız bir yemek kaşığı kile bir ölçü su ekleyin. Suyu eklerken, bir yandan da karışımı karıştırın. Macun kıvamına gelene kadar su eklemeye devam edin. Macun kıvamında önümü cildinizdeki kistik sivilcelerin üzerine sürerek, yedirin. Kil maskesi cildinizde kuruduğunda cildinizi bol suyla yıkayın.

Kil maskesini cildinize haftada birkaç sefer olacak formda uygulayın.

Yorum Ekle