Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kışın konutta saç bakımı nasıl yapılır? Pratik saç bakımı

Kışın konutta saç bakımı nasıl yapılır? Pratik saç bakımı

Soğuk ve rüzgarlı geçen kış günlerinde saçlarınıza akıllıca bakım yapmanız son radde değerlidir. Kış aylarında daha çokça etkilenerek, şiddetli noktada yıpranmış bir görünüme dönüşebilir. Olumsuz tesirlere karşı saçları himayenin yollarını mercek altına aldık. Evet kışın saç bakımı nasıl olmalı? Detaylar haberimizde…

Olumsuz hava kurallarından sadece cilt değil, saçlar ve saç kökleri de etkilenir. Cildinize gün içerisinde bakım yaparken saçlarını da ihmal etmemeli, alması gereken vitaminleri katiyen uygulamalısınız. Mütehassıslar kış aylarında hava çokça kuru olduğu için saçlara daha çokça itina göstermek gerekmektedir. Saçı çokça yıkamak saçı kurutur, kırılarak yıpranmasına neden olur. 3 günde bir yıkamak büyük kent yaşamanın kirli havasında mecburidir. Saç dipleri ve saç üzerinde yan alan ve gözetici lipit tabakayı erittiği için saçınızı çok sıcak suyla yıkamamalısınız. Kış aylarında saç bakımı isimli metnimizi inceleyerek nasıl bakım yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

AĞIR NEM

Saç kökleri soğuk havalarda kuruyarak, yıpranmış bir görünüme dönüşebilir. Bu yüzden radde güzelce aşağı düşmeden saçlarınıza nem maskesi yapmayı alışkanlık haline getirin. Bu adım saç tellerinizi şımartırken kabarmayı da engelleyecektir. Bunun için “Alterna Haircare Caviar Anti-Aging Replenishing Moisture Masque” eserini kullanabilirsiniz.

SAĞLIKLI UÇLAR

Sık sık saç kurutma ve saçlara ısı pratik nedeniyle kırılan saç uçlarını güçlendirmek için Sachajuan Hair Repair eserini kullanabilirsiniz. Mevsimin getirdiği çevresel etkenlere karşı da koruyan bu eser birebir devirde saçları güçlendirecektir.

SAÇA BUHAR BANYOSU

Saç köklerinde oluşan kuruluk ile gelen kepekleri gidermenin en kolay yolu buhar banyosu yapmaktır. Saç derisini temizleyip dolaşımı hızlandıran buhar banyosu tıpkı vakitte saç tellerine nem kazandırıyor, yeni saç oluşumunu destekliyor. Bunun için “Q-Redew Hand Held Steame” eserini kullanabilirsiniz.  

YAĞ İLE BAKIM YAPIN

Son olarak saçlarınızı beslemenin ve parlak sonucu elde etmenin en kolay yolu yağ bakımı yapmaktan makbul. Saçtaki nemi içeri hapsederken birebir vakitte soğuk havaların sert tesirlerine karşı saç tellerine kalkan oluyor. Bunun için ise “Moroccanoil Treatment” kullanabilirsiniz.

Yorum Ekle