Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kış banyosu nedir? Kış banyosu yapmanın yararları

Kış banyosu nedir? Kış banyosu yapmanın yararları

Kış aylarında kuruyan cildinizi kendine getirmek birebir devirde artan kızarıkları ortadan kaldırmak için hoş bir kış banyosu yapabilirsiniz. Pekala kış banyosu nedir ve nasıl yapılır? Kış banyosu yapmanın cilde ve vücuda yararları nelerdir? Tüm ayrıntılarıyla kış banyonun yararlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Kış aylarında cildin nem orantısının düştüğü ve havanın tesiriyle cildiniz de devir hengam meseleler görülebilir. Bu cilt meseleleri çoklukla kuruluk, kızarıklık, lekelenmeler velev cilt derisinde pul pul dökülmeler olma ihtimali daha yüksektir. Kış banyosunu öbür banyolardan ayıran özellik ise, büsbütün vücuttaki mikropları temizleyerek cilt yüzeyinin yumuşacık olmasını sağlamak. Kışın oluşan bu cilt sorunlarını ortadan kaldırmak için hoş bir kış banyosu yapmaya ne dersiniz? Adım adım konutta kış banyosu yapmanın püf noktalarını birebir devir cilde âlâ gelen bu kış banyosunun yararlarının ne olduğunu haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz. 

BANYO YAĞLARI KULLANIN

Sıcak duş cildin haddinden fazla kurumasına neden olarak farklı cilt reaksiyonlarına neden olabilir. Bu durumda banyo yaparken hem kokusu hoşunuza gidecek hem de vücudunuzun nem kazanmasına sağlayacak banyo yağlarını kullanabilirsiniz. 

BAKIM MASKELERİNİ İHMAL ETMEYİN

Kendinize kış aylarında şık bir ritüel oluşturarak problemsiz bir mevsim geçirebilirsiniz. Gözeneklerin buhardan yeterlice açılacağı ve cildin eseri özümsemeye hazır hale geleceği bu seansta cilde içten dışa bakım yapan, yatıştıran ve derinlemesine nemlendiren bir uygulayabilirsiniz.

KOKULU MUMLAR KULLANABİLİRSİNİZ

Kış banyosu yaparken dışarıdaki havanın bed gücünü yok edecek tüm vücudunuzu dinlendirecek şirin kokan bir mum yakabilirsiniz. 

DOĞAL SABUNLARI TERCİH EDİN

Kışın hassaslaşan cildiniz için hususî temizleyiciler kullanmakta yarar var. Yüzünüze uygulayacağınız eserler cildinizin hassas olduğu günlerde itinayla seçilmesi gerekir. Yüzünüze ne kadar âlâ bakıyorsanız ve iklimde nemi ondan koparmayacak eserler tercih ediyorsanız, birebir ihtimamı vücudunuz da göstermelisiniz. Bu yüzden kış banyonuz için bakım yapan ve cildi ekstra nemlendiren temizleyiciler tercih etmelisiniz.

Yorum Ekle