Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Ketoral şampuan ne işe yarar? Ketoral şampuan nasıl kullanılır? Ketoral Medikal şampuan…

Ketoral şampuan ne işe yarar? Ketoral şampuan nasıl kullanılır? Ketoral Medikal şampuan…

Sadece eczanelerde satılan Ketoral şampuan saç mantarından saç dökülmelerine kadar birçok yerde kullanılan bir ilaç. Son günlerde ismini sıkça duyduğumuz Ketoral şampuan ne işe yarar? Ketoral şampuan nasıl kullanılır? Ketoral Medikal şampuan fiyatı nedir? soruların karşılığı bugünkü haberimizde.

Saç sorunlarıyla ilgili dermatologların kesinlikle önerdiği Ketoral şampuanın etken hususu, Ketokonazol‘ dur. Ketoral Medikal Şampuan, mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir medikal şampuandır. Çoklukla boyun, göğüs, kolların üst kısımları  ve sırtta görülen beyazdan pembeye yahut bronz renkten kahverengiye kadar değişen renklerdeki lekeler ve hafif pullanma ile bariz mantar enfeksiyonu  kıllı veya  yağlı deri ortamlarında görülen kaşıntılı cilt döküntüsü (seboreik dermatit), saçkıran, saçlı derinin mantar marazı tedavisinde  kullanılmaktadır. Bu rahatsızlıkların neden olduğu belirtileri kısa vadede gidermede tesirli olan Ketoral şampuan yalnızca eczanelerde satılıyor. Kullanırken gözünüze ve ağzınıza temas ettirmemeniz gereken bu şampuan, şayet kazara olduğunda da bol suyla yıkayın.

Kullanmadan evvel kesinlikle eksper hekiminize danışmanız gereken Ketoral şampuan, kepeklenme yahut deride iri kabuklanmaların önlenmesinde de epeyce başarılıdır. İçerisindeki ph kıymeti 6 olan Ketoral şampuan, Bilim İlaç Sanayi tarafından piyasaya sürülmektedir. Aşırı yağlı saçlı deri tedavisinden saçlı deride oluşan kabuklanmalarına, Mantarların deri üzerinde çoğalmasını önlemeden genetik sebepli saç dökülmesi tedavisine kadar birçok sahada kullanılır.

KETORAL ŞAMPUAN NASIL KULLANILIR?

Öncelikle hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o formda kullanmanız gerekmektedir. Bunun dışında kullanmak istiyorsanız saçınızın yahut derinizin hastalıklı nahiyesini su ile ıslatın ve ilacı uygulayın.Parmak uçlarınızla yavaşça masaj yaparak  köpürtün. 3-5 dakika bekletin. Bol su ile durulayın. Bir yıkama için bir avuç içi kadar şampuan kafidir. Seboreik dermatit ve saçlı derinin mantar illeti için: birinci tedavi başlangıcında haftada 2 gün;  2 haftadan 4 haftaya kadar haftada 3 ya da 4 gün kullanın.

KETORAL ŞAMPUAN NE KADAR?

Medikal eser olduğu için eczanede satılan Ketoral şampuanın fiyatı 15,34 TL’ dir. Reçete ile alındığında ölçünün bir kısmını sigortanız karşılamaktadır.

Yorum Ekle