Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kestanenin cilde yararları nelerdir? Kestane maskesi prodüksiyonu

Kestanenin cilde yararları nelerdir? Kestane maskesi prodüksiyonu

Kış aylarında tüm caddeleri saran mis kokusuyla 7’den 70’e herkesin severek yediği birebir hengamda mevsiminin sağlıklı besinleri arasında mahal alan kestanenin cilde birçok yararı olduğu ortaya çıktı. Mütehassısların araştırmaları sonrasında cildi beslediği ortaya çıkan kestanenin bilinmeyen yararlarını bugünkü haberimizde bulabilirsiniz.

Sokak lezzetlerinin başında gelen kestane, tam bir lif, mineral, âlâ yağ asitleri, vitamin, besleyici ve antioksidan deposudur. Kışın en çok tercih edilen besinler arasında listenin başında mekan alan kestane, vücut sıhhati açısından birçok yararı bilinse de cildi sıklaştırdığını ve kusursuz hale getirdiğini de biliyor muydunuz? Son yapılan araştırmalara nazaran her gün tüketilen 1 tane kestane ya da tertipli olarak yapılan kestane maskesi birçok cilt meselesini ortadan kaldırıyor. Kokusu ve hafif lezzetiyle küçük büyük demeden herkesi akşam çay saatinde bir araya toplayan kestane, kozmetik yerküresinin da dikkatini çekmeyi başardı.

Kestane içerisinde bulunan mineraller sayesinde ciltteki ödemi yahut şişkinlikleri kolay kolay indirir. Kestaneyi püre haline getirip şiş yere uyguladığınızda kısa müddette değişimi fark edeceksiniz.

Ehil ölçüde tüketilen kestane, vücuttan toksinleri atarak cildin genç ve parlak görünmesine yardımcı olur. Bilhassa detoks tesiri sayesinde serbest radikallerle savaşarak ciltteki yorgun görünümü ortadan kaldırır.

Hoşluk eksperlerinden alınan haberlere nazaran; cildin alt tabakasında bulunan elastik özelliğin güçlenmesini sağlayan kestane, cildin yaşlanmasını geciktiriyor.

İltihap önleyici bir besin aslı olan kestaneden cilt bakı maskesi yaparak sivilcelerin basitçe kurumasını sağlayabilirsiniz.

Bilirkişi hekimlerin kızamık sonrasında kalan lekelerin giderilmesi için kullanılmasını iyi gördüğü de alınan malumatlar arasında.

CİLDİ NEMLENDİREN KESTANE MASKESİ TANIMI

MATERYALLER

1 cezve kadar
3 adet çiğ kestane
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı badem yağı
1 çay kaşığı kadar süt

YAPILIŞI VE UYGULANIŞI

Kestaneleri cezvede kaynayan suyun içerisinde haşlayın. Daha sonra kestaneleri püre haline getirin. Öbür materyalleri de ek ederek şıkça karıştırın.

Parmak uçlarınızla cildinize masaj yaparak 15 dakika uygulayın.

Ilık ile durulayabilirsiniz.

Yorum Ekle