Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kemik ve eklem ağrıları neden olur? Eklem ve kemik ağrılarına doğal çözümler!

Kemik ve eklem ağrıları neden olur? Eklem ve kemik ağrılarına doğal çözümler!

Vücut ağrıları ekseriyetle kemik, eklem ve kasların hasar alması sonucu yaşanır. Çeşitli illetlere yol açan bu ağrılar farklı illetlerin belirtileridir. kalitesini düşürür. Yaş ve cinsiyete nazaran değişen ağrılara son yıllarda yaşanılan üst teneffüs yolları hatalıklarına neden olan virüsler sebep olur. Pekala Kemik ve eklem ağrıları neden olur? Eklem ve kemik ağrılarına doğal çözümler!

Kemik ağrıları ekseriyetle kalça, diz, sır ve bacaklarda yaşanır. Çevresel tesirlerin yanı sıra vitamin eksikliğinden ötürü da ortaya çıkan bu ağrılar tedavi edilmediğinde ömür kalitesini olumsuz tesirler. Bu ağrılar birebir vakitte eklemlerde de ortaya çıkar. Uyuşma ve karıncalanma ile devam eder. Bilirkişilerin önerdiği kimi doğal yollarla bu ağrılardan kurtulabilirsiniz. Eklem, kemik hareketlerini kolaylaştıran dokudur. Bu yüzden eklemin hasara uğraması kemiği ya da kemiğin hasra uğraması eklemi tesirler. Münhasıran istikrarsız beslenme ve hareket etme esnasında ortaya çıkan iltihaplar eklemlere yerleşerek burada önemli deformelere neden olur. Hareket esnasında münhasıran kesimde önemli ağrılara sebep olur. İlerleyen vakitlerde ise Otoimmün denilen kemik hastalıklarına da yer hazırlar. Bu çeşit ağrıların umumisine vücut ağrıları denir. Ağrılar umumiyetle farklı illetlerin belirtileri olarak da görülür. Örneğin vücuda giren bakteri ve virüs vücut içi oksijen ve basıncı olumsuz etkilediğinden şiddetli ağrılara yol açar. 

KEMİK VE EKLEM AĞRILARI NEDEN OLUR?

Şiddetli kilolar

Kan kıymetlerinde ani değişmeler

Kaza sonrası iskelet travmaları

Zayıf protein ve kalsiyum

Vücuttaki iltihap seviyesini artıran üst teneffüs yolu illetleri

– Üst teneffüs yolları marazları nedeniyle vücuda giren bakteri ve virüsler

Spor esnasında yapılan istikrarsız hareketler

EKLEM VE KEMİK AĞRILARININ BELİRTİLERİ NELEDİR?

Kalça üstü oturulduğu esnada kuyruk sokumunda ağrılar

İskelet hareketinde kısıtlanmalar

Otururken uyurken kalkarken diz ve ayaklarda şiddetli batmalar ve kısıtlanmalar

Kemiklerin birleştiği noktalarda sesler gelmesi

Kimilerinde ise eklem kesimlerinde şişlik ve sertlik 

Uyku konumunda bile vücudun ağrıması

Hareket esnasında kemik ya da kaslarda takılma

– Vücudun her alanında kemik ve eklem olduğundan yüz nahiyesinde de ağrılar yaşanabilir.

KEMİK VE EKLEM AĞRILARINA DOĞAL ÇÖZÜM!

– Nizamlı kan dolaşımı ağrıya güzel gelen en tesirli yoldur. Bu akışı sağlamak içinde gerçek masaj teknikleri ile vücudu rahatlatmaktan makbul. Yapılan birtakım araştırmalarda bile masajın kan dolaşımını düzenlediğinden ağrıları geçirdiği tesiri gözlemlenmiştir. Masaj sırasında kullanılan at kestanesi, zeytin, ceviz ve hint  yağı üzere mentollü yağlarda vücuttaki sonları uyardığından ağrıları azaltmada tesirli olur.

– 2010 yılında yapılan kimi araştırmalarda acı biberin ağrıları kestiği gözlemlenmiştir. Hafif şiddetli seyir eden diz ağrılarının yüzde 70’ini azaltır. İki kaşığı Hindistan ceviz yağı ile bir yemek kaşığı toz biberi karıştırarak ocakta 5 dakika ısıtınız. Ilık halde iken ağrıyan kesime masaj yaparak uygulayınız. 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayınız.

– Yüksek magnezyum içeren epsom tuzu ciltte emilimi hızlandırdığı için hadleri uyarır. Uyarılan sonlar ağrıya neden olan iltihap birikimi ya da enfeksiyonlu hücreleri yok eder. İçerisinde uzanabileceğiniz bir leğen ya da küveti sıcak su ile doldurunuz. İçerisine bol ölçüde epsom tuzu katınız. Daha sonra içine uzanıp su soğuyana kadar bekleyiniz. Bunu geçene kadar uygulayabilirsiniz. 

– Isırgan otu ağrıya neden olan iltihabı azaltan bileşikler içerir. Yapılan araştırmalarda bor bakımından güçlü olan bu bitkinin kemikleri güçlendirerek enfeksiyonlu virüslere karşı savaşmasına yardımcı olduğu ortaya çıkarılmıştır. Kurutulmuş bir avuç ısırgan otunu kaynayan suya atınız demlendikten sonra süzüp içiniz. 

Lahana içerdiği antioksidan sayesinde ağrılara âlâ gelen tesirli besinlerden biridir. Uzun mühlet vücutta bulunan toksinleri atmada tesirli olan lahana her hangi bir ödem oluşumunu da önler. Limon ve sarımsaklı bir suya lahana yapraklarını batırınız bir gün beklettikten sonra bu yaprakları ağrının olduğu yana sarınız üzerine streç sinema sarıp bir saat boyunca bekleyiniz.

Feridun Kunak, eklem ağrıları, çeşitli spor aktiviteleri, kilo meseleleri, kazalar yahut çeşitli marazlardan ötürü ortaya çıkan eklem ve kemik ağrılarına yeterli gelen doğal kür tanımını paylaştı. İçerisinde kara turp rendesi, biberiye yağı, zencefil yağı ve ozon yağı olan eklem ağrılarına düzgün gelen doğal kür tanımını ekrana getirdi. Kunak, karışımı ısıttıktan sonra ağrıyan yana uygulanmasını önerdi.

İŞTE O KARIŞIM;

Yorum Ekle