Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.

Kaspresso Android Test Aracı Hazır!

Mobil geliştiricilerin, pratiklerini daha süratli piyasaya çıkarmalarını sağlayacak iyi bir otomatik test aracı bulması çok çetin. Günümüzde otomatik testler için Espresso ve Appium üzere birçok araç bulunuyor. Fakat bu araçlar Android geliştiricilerinin tüm sıkıntılarını çözmüyor. Örneğin okunabilirlik, tutarsızlık, kayıt tutma ve kullanıcı arayüzü mimarisi testlerini yapmakta zorlanıyorlar.

Mobil geliştiriciler bu dertler nedeniyle net, kararlı, sürdürülebilir ve anlaşılabilir kullanıcı arayüzü testleri yapamıyor. Kullanıcı arayüzü testlerine ait mevcut problemleri çözmek isteyen Kaspersky, Kaspresso ismini verdiği yeni bir Android pratiği test aracı geliştirdi. Bu araç otomatik Android testleri oluşturmakta kullanılan Espresso ve Kakao arşivlerini baz alıyor.

Espresso için altyapı olarak Kakao arşivinden yararlanan Kaspresso, kullanıcı arayüzü testlerinin okunabilirliğini artırıyor. Böylelikle test açıklamaları yeni bir seviyeye gelip daha anlaşılabilir oluyor.

Kaspresso ayrıyeten tutarsız testler ve kayıt tutmayla ilgili problemleri da çözüyor. Tutarsız testlerde sonuçları kestirim etmek mümkün olmuyor. İşlevler geliştiricinin cihazında kusursuz çalışırken nedenlere sahip çeşitli yanlışlar ortaya çıkıyor. Espresso’nun kayıt tutmamasıyla ilgili sıkıntılar da her hareketi kaydeden bu yeni araçla ortadan kalkıyor. Ayrıyeten kullanıcılar testler için birçok ayar yapabiliyor.

Böylelikle bu araç, testlerin aldığı tüm API taleplerinin giriş noktalarını daha sade ve kullanışlı formda yönetme imkanı sunuyor. Kaspresso tutarsız testleri ortadan kaldırmak ve kayıt sürecini düzgünleştirmek için güçlü bir giriş noktası seçeneği sunuyor.

Son olarak Kaspresso, Kaspersky’de çalışan mobil geliştiricilerin yıllar içinde edindiği tecrübeyle ortaya çıkan en güzel çalışma yollarını sunuyor. Araç ayrıyeten, kullanıcı arayüzü testlerini birleştirip standart hale getirmek için mimari teklifleri yapıyor.

Kaspersky Mobil Eser Geliştirme Yöneticisi Victor Yablokov, “Otomatik test araçları geliştirmek çok çokça efor ve menşe gerektirdiğinden Kaspresso’yu herkesin tasarrufuna açmaya karar verdik. Bu test araçları Android için tatbik geliştirenlerin hayatını kolaylaştırıyor. En yeterli menşeleri ve yolları bir araçta birleştirmeye ve deneyimimizi de işin içine katmaya çalıştık. Kaspresso ile mobil geliştiricilerin daha uygun ve muteber Android pratikler yaratacağını umuyoruz. Kullanıcıların ve tüm kolun bundan yararlanacağını düşünüyoruz.” dedi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle