Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kaspersky, Olgularını İsviçre’ye Taşıyor

Kaspersky, Olgularını İsviçre’ye Taşıyor

Data depolama ve sürece altyapısını İsviçre’ye taşımaya devam eden Kaspersky, artık de ABD ve Kanada’daki müşterilerinin datalarını bu memlekete taşıyor. Başkaca, şirket birinci Latin Amerika Şeffaflık Merkezi’ni Ocak 2020’de Sao Paulo, Brezilya’da açacağını duyurdu.

Önde gelen küresel siber güvenlik şirketi Kaspersky, müşterilerinin datalarını her devir en muteber ve güçlü formda müdafaaya kendini adadı. Başkaca, şirket dijital inanca dayalı aktif data müdafaa metotlarıyla daima olarak müşteri güvenliğini daha güzel hale getirmek için çalışmaya devam ediyor. Küresel Şeffaflık Teşebbüsü’nün bir modülü olarak Kaspersky data depolama ve sürece altyapısını da uyarlıyor. Bu doğrultuda, Avrupalı kullanıcılardan başlamak üzere, temel süreçler Rusya’dan İsviçre’ye taşınıyor.

Şirket, taşıma sürecinde yeni bir aşamaya geçerek ABD ve Kanada’daki müşterilerin olgularının de İsviçre’ye taşınıp burada işleneceğini duyurdu. Bu done, istekli olarak, siber tehditlere ait olguları otomatik olarak işleyen bulut tabanlı gelişmiş bir olan Kaspersky Security Network (KSN) ile paylaşılıyor. Buna şirkete ilişkin eserlerin otomatik zararlı yazılım tahlili için KSN’ye gönderdikleri kuşkulu yahut daha evvel bilinmeyen zararlı evraklar da dahil.

Kaspersky’de Halkla Bağlantılardan Sorumlu Lider Yardımcısı Anton Shingarev, “Hepimiz kendi olgularımızı korumak istiyoruz. Yaşadığımız dijital yerkürede bu son aşama makul bir istek. Gelgelelim akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar, mobil tatbikler ve siber güvenlik tahlilleri üzere dijital teknolojiye ait kendi tercihlerimize güvenebileceğimizden emin olmamız gerekiyor. Itimat hak edilmesi gereken bir his. Kaspersky olarak, tüm şirketlerin siber yerde şeffaflık ve hesap verilebilirliklerini mütemadi geliştirmeleri gerektiğine inanıyoruz. Büyük altyapı girişimimizde ilerlemeye devam etmekten memnunluk duyuyoruz ve laf verdiğimiz üzere, Avrupalı müşterilerin yanı sıra gayri ortamları de donelerini İsviçre’deki olgu merkezlerinde işlemek üzere taşıyoruz,” dedi.

Şirket duyuruyu Kaspersky’nin birinci imzalayanlar arasında mekan aldığı milletlerarası küresel etkinlik Siber Yerkürede Itimat ve Güvenlik için Paris Daveti’nin 2. versiyonu olan Paris Barış Forumu 2019’da yaptı.

Kaspersky başkaca, Latin Amerika’da açmayı planladığı yeni Şeffaflık Merkezi’ni de duyurdu. Şirket birinci Şeffaflık Merkezi’ni Zürih’te açtığından bu yana tam bir yıl geçti. Muteber iş ortaklarının şirketin menşe kodunu incelediği kişisel bir güvenlik tesisi olan Şeffaflık Merkezi, hem mevcut hem de potansiyel Kaspersky müşterilerinin siber güvenlik eser ve hizmetlerine duydukları itimadı artırmada değerli bir alana sahip olduğunu kanıtladı.

Müşterilerin gereksinimlerine cevap vermek gayesiyle, şirket bu yılın başlarında Madrid’de bir Avrupa Şeffaflık Merkezi daha açtı, Malezya’da açacağı APAC Şeffaflık Merkezi’ni ve tesislere ekleyeceği daha geniş kapsamlı işlevleri duyurdu. Kaspersky, merkezin ziyaretçilerine mühendislik ve olgu sürece pratiklerine ek olarak eser portföyü hakkında da daha çokça haber edinme imkanı sunuyor. Kaspersky’nin tüm Şeffaflık Merkezlerinde şirketin yazılımını menşe kodundan derleyerek halka açıklanan kodla karşılaştırma fırsatı sunuluyor. Bu yaklaşım, Kaspersky’nin eserlerine duyulan inancı görülmemiş bir seviyeye çıkararak şirketteki bilirkişilerin yardımıyla bir olgu derleme süreci yürütülmesini mümkün kılıyor.

Shingarev bu bahis hakkında şu icmali yaptı: “Güvenlik briefingleri için şahsi olarak geliştirdiğimiz üç katmanlı yaklaşım, her bir iş ortağına en iyi ve en gereksinim duyulan yardım tipini sunduğundan son aşama başarılı oldu. Şeffaflık ve done sürece pratiklerimizi paylaşmaktan kapsamlı ve şiddetli bir menşe kod incelemesi gerçekleştirmeye kadar, iş ortaklarımıza her hususta muhtaçlıkları olan tüm bilgileri sağlıyoruz. Hiçbir siber güvenlik şirketi süreçleri ve teknolojileri konusunda bu kadar ileri gitmedi. Tüm kesimi daha açık ve sağlıklı hale getirmek için bu yaklaşıma öncülük etmekten memnunluk duyuyoruz.”

Başkaca, Kaspersky Günah Tespiti Armağan Programı üzerinde aralıksız çalışmaya da devam ediyor. Mart 2018’den beri şirket 66 günah tespiti aldı ve bunları tahlile kavuşturdu. Program kapsamında 20 rapora yekunda 45.350 dolar armağan verildi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle