Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kalıcı makyaj nedir? Kalıcı makyaj ne kadar kalır? Kalıcı makyaj nasıl sildirilir?

Kalıcı makyaj nedir? Kalıcı makyaj ne kadar kalır? Kalıcı makyaj nasıl sildirilir?

Günümüzün en tanınan hoşluk pratiklerinden biri olan kalıcı makyaj, bilhassa de kaşları konusunda seyrek olduğu hakkında şikayetçi olanların tercih ettiği ve yaptıklarında şad kaldığı bir yoldur. Şimdilerde dudak, kirpik dibi, cilt yüzerine ve vücudunuzun vesair kısımlarına de uygulanabilen kalıcı makyajı mercek altına aldık.

Kalıcı makyaj, öteki bir ismi ile “Mikro Pigment uygulaması” şahısların istediği nazaran sınırlı bölgelere  steril iğneler kullanılarak bitkisel içerikli unsurların enjekte edilmesine verilen isimdir. Son yıllarda popülaritesi artan kalıcı makyaj, muhakkak bitkisel içerikli eserler kullanılarak yapılır. Sıhhat açısından hayli emniyetli olan kalıcı makyaj, bitki özlü olduğundan alerjik reaksiyon oluşturmuyor. Yüz yerine hususî olarak tasarlanan bu eserler, dövme süreci ile karıştırılıyor. Ama dövme kalıcılığıyla hafızalara yerleşmiştir. Kalıcı makyaj ise zaman içerisinde yavaş yavaş ciltten silinerek kaybolur. Ekseriyetle kaşlarda yaptırılan bu kalıcı makyaj artık günümüzde dudak, göz ve daha bir çok nahiyeye uygulanabilmektedir. 

Çok hijyenik bir ortamda yapılmasına dikkat edilmesi gereken kalıcı makyaj, mikro iğneler ile deri altına külliyen organik olan boyaların yerleştirilerek uygulanmasıyla yapılıyor. Her hatunun duyduğunda heyecanlandığı bu prosedür, günlük hayatınızı kolaylaştıracak. Bilhassa de cilt tonunun eşitlenmesi ve pürüzsüz bir formda görünmesini sağlayan kalıcı makyaj,  derinin üst tabakasına yapılmaktadır.

EVET KALICI MAKYAJ NE KADAR KALIR?

Uygulandıktan sonra kişinin cilt esnekliğine, cildindeki nem nispetine, yaşına ve diğer çevresel faktörlere nazaran kalıcılığının mühleti değişen bu metot en az 2, en ziyade ise 5 yıl kadar tesirini göstermektedir. Şayet daha ziyade kalmasını istiyorsanız bilirkişi estetisyenin belirlediği tarihlerde rutuj süreçlerine gitmelisiniz. 

KALICI MAKYAJ NASIL SİLİNİR?

Kalıcı makyaj silme süreci yapılacak olan kesime dövme tekniğiyle ilaç enjekte edilerek yapılır. Bu sürecin maksadı ilacın altında kalmış olan kalıcı makyajı deriden dışarı atmaktır. Bu formülle yapılan kalıcı makyaj silme süreci cildinize ve tüylerin dökülmesine neden olmadığı üzere en sağlıklı metot olarak bilinir.

Kalıcı makyaj silme süreci uygulanan ortam bir hafta sonra zar biçiminde bir kabuk atar. Bu durum sizi korkutmasın zira bu derinin alt tabakasında bulunan kalıcı makyajınızda silindiği mealine gelir. Yapılan bu süreç sayesinde kalıcı makyajdan külliyen kurtulmuş olursunuz.

Yorum Ekle