Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kalem Telefon: Dahice mi, Aptalca mı?

Kalem Telefon: Dahice mi, Aptalca mı?

Kalem biçimindeki bir telefon, kağıt üzerinde cazip görünebilir. En azından 2.000 kişi, Zanco Smart-pen’e yaklaşık 150.000 dolar yapıyorsa, bu fikrin tutma ihtimali var demektir.

“Yazılabilen telefon” sloganıyla önümüze çıkan Servo K07, piyasadaki tek gerçek kalem telefon. Üzerinde pilsiz çalışan gerçek bir tükenmez kalem bulunan cihaz, 27 dolar üzere inanılmaz bir etiketine sahip. Gelgelelim bu münâsib fiyatın birçok özelliğin kırpılmasıyla ortaya çıktığını kestirim etmişsinizdir.

Telefon yalnızca 2G temasına sahip, fakat 2017’de çıkan Nokia 3310 da 2G’li olduğuna nazaran bu sorun değil. İki SIM kart yuvası bulunan kalem telefon, bu yuvaların birini microSD kart olarak kullanmanıza müsaade veriyor. microSD kullanmanız koşul, zira K07’nin depolama kapasitesi yalnızca 32 megabayt.

ilişkisine sahip cihazın üzerindeki fizikî düğmelere isabetli basabilmek için sivri yahut keskin diğer bir nesne bulmanız gerekiyor. Aslına bakarsanız 0,3MP kamerayla 32MB belleği doldurmak bile güçlükle olacaktır, fakat cihazda ses kaydetme özelliği de var.

Fener ve FM radyo yeteneklerine sahip telefon, ne yazık ki lazer işaretleme yeteneğine sahip değil.

Tahminen telefonlarımız gelecekte bir gün kalem kadar küçülebilecek fakat bu kalemin o kaleme benzeyip benzemeyeceğini bilmiyoruz.

K07, al, siyah ve gümüş renk seçenekleriyle satışa sunuluyor.

Yorum Ekle