Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kakao yağının cilde yararları nelerdir? Kakao yağı maske tanımları

Kakao yağının cilde yararları nelerdir? Kakao yağı maske tanımları

Son yıllarda münhasıran bronzlaştırıcı kremlerin üzerinde sıkça görülen ve güneş kremlerinde de kullanılan kakao yağı, kozmetik dalının odak noktası haline geldiği üzere uzmanlarında araştırma bir besin arasında. Kakao yağı hakkında yapılan araştırma sonuçlandı. Pekala kakao yağının cilde yararları neler? Kakao yağı cilde nasıl uygulanmalı? Detayları metnimizde.

Kakao ağacının yemişlerinden elde edilen kakao yağı, çikolata prodüksiyonunda kullanılıyor, üstelik çikolatanın ağızda basitçe eriyen yapısını da sağlayan temel unsur. Kozmetik kesiminde uzun vadedir kullanılan kakao yağı, hoşluk mütehassıslarının da dikkatini çekti. Yapılan araştırmalara nazaran kakao yağı, içerisinde bulunan antioksidan sayesinde cildi onararak, lekelerin azalmasına yardımcı olur. Her çeşitten oluşan lekeleri gidermeye yardımcı olan kakao tıpkı devir da zarar görmüş dokuların bölgesine yeni cilt dokularının gelmesini sağlar.

Cildi uzun müddet nemli tutarak kuruluğu gideren kakao yağı, cildi içten dışa güzelleştirir. Mahsusen yaz aylarında kullanılması önerilen kakao yağı, güneşin ciltte bıraktığı ultraviole ışın zararlarını onarır.

Kakao yağının içerisinde bulunan palmitik, asit ve stearik üzere mineraller cilt sıhhatini destekleyerek yaşlanmayı geciktirir.

Süper bir sülfür menşesi olan kakao yağı, cildi parlak gösterir birebir devirde tırnakların güçlenmesini sağlar.

Yumuşacık saçlara sahip olmak isteyenlerin kesinlikle kullanması gereken bu yağ, E vitamini ile karıştırılarak saça uygulandığında adeta bir multivitamin tesiri oluşturur.

KAKAO YAĞI MASKESİ NASIL UYGULANIR?

CİLDİ NEMLENDİREN KAKAO YAĞI MASKESİ

Elinize biraz kakao yağı alın ve elinizin ısısı ile eriyen bir yağ olduğu için derhal eriyecektir. Tüm cildinize eriyen bu yağı yedirin ve 1 gece boyunca bekletin. Uyandığınızda şıkça durulayın. Bu adımı tertipli bir formda uyguladığınızda farkı siz de göreceksiniz.

CİLT LEKELERİNİ YOK EDEN KAKAO YAĞI MASKESİ

Cilt lekelerinizin üzerine 1 yemek kaşığı kadar kakao yağını sürün. Daha sonra dairesel hareketlerle masaj yapın.1 gece boyunca bekleterek uyandığınızda durulayın. Lekeler yok olana kadar her gün deneyebilirsiniz.

DUDAKLARI NEMLENDİREN KAKAO MASKESİ

Küçük bir modül kakao yağını alın ve dudaklarınıza sürün. Harika kokusuyla sizi cezbederken, derinlemesine nemlendirme özelliği ile dudaklarınıza bakım yapacaktır.

KURU VE ÇATLAMIŞ CİLDE KAKAO MASKESİ

Bir modül kakao yağını kurumuş ve çatlamış yerlerinize uygulayabilirsiniz. Münhasıran hamilelik periyotlarında alınan kiloların verilmesiyle oluşan çatlaklarda en sık kullanılan usullerden biridir.

BRONZLAŞTIRAN KAKAO FORMÜLÜ

Kakao yağı, cilde süratli ve doğal bir bronzluk verir. Kakao yağını tek başına yahut havuç ve susam yağı ile karıştırarak da kullanabilirsiniz. Böylelikle , tuz ve rüzgarın olumsuz tesirlerinden korunabilir sağlıklı bir bronzluk elde edebilirsiniz. Bilhassa katı kakao yağı sahil kenarında sıcaklıkla kremsi bir formda olur. Bir modül alıp tüm vücuda kolaylıkla sürülebilirsiniz.

SAÇLARI BESLEYEN KAKAO MASKESİ

Saçlarınızın sağlıklı parlaklığa kavuşması, nemlenmesi ve yumuşak olması için kakao yağını kesinlikle denemelisiniz. Benmari adabı eritilen kakao yağının içerisine; susam, badem ve lavanta yağı ekleyerek oluşturulan saç bakım yağı, nizamlı tasarrufta saçların daha süratli uzamasına, kuru saçların nemlenmesine ve yıpranmış saçların güçlenmesine neden olur.

Yorum Ekle