Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Kabak çekirdeği yağının cilde yararları nelerdir? Kabak çekirdeği maskesi

Kabak çekirdeği yağının cilde yararları nelerdir? Kabak çekirdeği maskesi

Akşamları çayın yanında severek tükettiğiniz kabak çekirdeğinin vücut sıhhatine birçok yararı bulunuyor. Kendine mahsus bir lezzete sahip kabak çekirdeği, dört mevsim boyunca her yaş kümesindeki şahısların sıklıkla tükettiği kuru yemiş çeşidi olan kabak çekirdeğinden elde edilen yağın sıklık meydanında kullanıldığını biliyor muydunuz? Kabak çekirdeği yağının cilde yararlarına dair tüm merak edilen haberimizde bulabilirsiniz.

’nin bir çok kesiminde yetişen bir bitki olması sebebi ile her mevsim bolca tükettiğimiz kabak çekirdeği sırf kuruyemiş olarak değil, varlıklı içeriği ile hem saç hem de cilt bakımında birden çok yararlar sunmaktadır. Tercihe nazaran kabuklu ya da kabuksuz olarak tüketilebilen kabak çekirdeklerinden elde edilen yağlar son yıllarda hoşluk yerinde kullanıldığı açıklandı. Bilhassa bakım kremlerinin içerisinde kesinlikle bulundurulan kabak çekirdeği yağı, güçlü içeriği ve vitaminler sayesinde cildinize diğer bir krem uygulamak durumunda kalmayacaksınız. Evet kabak çekirdeği yağının cilde bilinmeyen yararları nelerdir? 

KABAK ÇEKİRDEĞİNİ YAĞININ CİLDE YARARLARI

Kabak çekirdeği yağında bulunan varlıklı E vitamini sayesinde saç ve kirpikleri güçlendirerek, yeni saç oluşumunu sağlar.

Cilt lekeleriyle adeta savaşan ve cildin kendini yenilemesine karşı değerli tesirler gösteren kabak çekirdeği yağı, hücre zarlarının yıpranmasını okside olup bozulmasını maniler.

Cildinizde çıkan iltihaplı sivilceleri yok eden kabak çekirdeği yağı, cildi kusursuzlaştırır.

Kabak çekirdeği yağı hücrenin sağlıklı ve genç kalmasına yardımcı olarak kırışıkların oluşmasını da geciktirir.

Cilt dokularının esnekliğini sağlayan kabak çekirdeği yağı, cildin yumuşacık olmasına yardımcı olur.

PEKALA KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI NASIL KULLANILIR?

Her gece uyumadan evvel cildinize kabak çekirdeği yağı ile masaj yapabilirsiniz. Lekelerinizin üzerine de pamuk yardımı ile sürebilirsiniz.

Tıpkı hengamda iki farklı formda kullanabilirsiniz. İhtiyaç duyulan nahiyeye sürüldüğünde oradaki hücrelerin sağlıklı ve dinç tutulmasına yardımcı olur. Başka tasarruf formülü ise dahili olarak kullanmadır. Yani ağızdan yutarak kullanma biçimidir. Bu biçimde kullanılacağı hengam aç karna kullanılması daha tesirli sonuçlar verecektir. Aç karna en çokça 1 tatlı kaşığı olarak dozu önerilmektedir.

Yorum Ekle