Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Japonya’dan Türkiye’ye 6,5 Milyon Liralık Yatırım!

Japonya’dan Türkiye’ye 6,5 Milyon Liralık Yatırım!

Türkiye’nin Bitcoin başta olmak üzere yeni nesil dijital varlıklara gösterdiği ilgi Japon iş yerküresinin da dikkatini çekiyor. Japon iş adamlarının yaklaşık 6 buçuk milyon TL yatırımla Türkiye’de kurduğu dijital varlık alım satım platformu Koindex faaliyetlerine başlıyor. Dijital varlık idare şirketi Koindex’in kendi platformunda kullanacağı kripto ünitesi KOIN Türkiye‘de, Türk mühendisler tarafından geliştiriyor.

Çoklu soğuk cüzdan tasarrufu, yüksek güvenlik ve yüksek hacimde süratli süreç desteği sunan Koindex, yenilikçi getiri modelleri ve düşük süreç fiyatlarıyla de dijital varlık yatırımcılarına merhaba diyor. Küresel borsaların birçoklarından daha düşük süreç fiyatlarıyla çalışan Koindex’te kullanıcılar ödedikleri süreç fiyatlarını geri imkanına da sahipler. Koindex ayrıyeten daha geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşmak için dijital varlık platformları arasında yaygın olan satış paydaşlığı (referans) modelini de yatırımcıya sunacağını duyurdu.

Yüksek kaliteli alım satım ve listeleme hizmetleriyle sınıfının en dijital varlık platformu olma maksadıyla faaliyetlerine başlayan Koindex sağlam, şeffaf, verimli ve istikrarlı bir ticaret platformu sunarak global kullanıcı topluluğuna hitap ediyor. Bitcoin başta olmak üzere kripto ve dijital varlıklara erişimi kolaylaştırmak için kullanıcı dostu bir arayüzle tasarlanan platform, token sahiplerine al sat ticareti (trade mining), token tutma (pledge) ve marj ticareti (margin trading) üzere çeşitli kar formülleri sunuyor.

Yatırım Japonya’dan, Teknoloji Türkiye’den

Türkiye’de kripto para sahasındaki yüksek süreç hacminin kendilerini bu ekosisteme yatırım yapmaya teşvik ettiğini vurgulayan Koindex Milletlerarası Pazarlardan Sorumlu Başkan Ortağı Anthony Knode: “Geleceğin para ünitesi olarak isimlendirilen kripto paralara Türkiye özelinde ağır bir ilgi var. Türkiye’nin inovatif dönüşümleri çabuk benimseyen genç nüfusu, kripto para yerküresinde da kendini gösteriyor. Bu potansiyelin ortaya çıkarılması için büyük bir özveriyle çalışacağız. Türkiye pazarının yeni oyuncusu Koindex olarak mahsusen kendi kripto paramız KOIN ile değerli bir çıkış yakalamayı hedefliyoruz. Dijital varlık alım satımı için yarının muhtaçlık ve beklentilerini karşılayabilecek güçlü bir altyapıya ve bilirkişiliğe sahibiz. Yatırımcıya en âlâ deneyimi sağlamaya odaklı çalışarak, Türkiye’de bu ortamda muhtaçlık duyulan sunmak için yola çıktık” diye konuştu.

Koindex’i gayrı kripto para borsalardan ayıran ana öge olan platforma mahsus KOIN token’ın yerli bir ekip tarafından geliştirildiğini yineleyen Koindex İş Geliştirme ve Pazarlama Danışmanı Demet Zübeyiroğlu: “Yapılan araştırmalar Türkiye’de kripto para ortamında ilginin epeyce yüksek olduğunu gösteriyor. Ferdi ve kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisinin mahsusen korona virüs salgını tesiriyle arttığını da gözlemliyoruz. Tam bu devirde Asyalı yatırımcının parasını Koindex ile Türkiye’de kıymetlendirme isteği de Türkiye’deki kripto para ekosisteminin güvenilirliğini pekiştiriyor.” diye ekledi.

Sepet kura endeksli birinci kripto token: KOIN

Koindex’in kendi platformunda kullanacağı KOIN isimli token’in bedeli altın, ABD Doları ve Bitcoin (BTC) baz alınarak oluşturulan KOIN Endeksi’ne nazaran belirleniyor. Bu üç kur üzerinden her ayın birinci günü otomatik olarak yapılacak piyasa güncellemesi neticesinde, fiyatı stabil tutabilmek için kur kompozisyonu da yenileniyor. Endekste yaşanacak günlük yüzde 10 üstü dalgalanmalarda da altın, USD ve BTC nispeti tekrar hesaplanıyor. KOIN kıymetinin böylece temelde altın fiyatına endeksli olarak kademeli biçimde artması öngörülüyor.

Al sat madenciliği hem gelir hem de varlık çıkarı sağlayan devrim niteliğinde bir sistem olarak dikkat çekiyor. Bu yapı süreç fiyatlarından elde edilen getirilere dayanıyor. Bu fiyatlar Koindex tarafından kısmi olarak yahut külliyen kullanıcıya “KOIN” biçiminde iade ediliyor.

3 Haziran 2020‘de VIP yatırımcılar için, 7 Haziran 2020‘de ise tüm Türkiye’deki yatırımcılar için gerçekleştirilecek KOIN ön satış günlerinde çok daha mütenasip fiyatlarla KOIN sahibi olmak mümkün olacak.

Yorum Ekle