Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Japon hatunların sıklık teklifleri neler? Japon bayanların pürüzsüz cildinin sırrı

Japon hatunların sıklık teklifleri neler? Japon bayanların pürüzsüz cildinin sırrı

Pürüzsüz, canlı ve parlak görünen ciltleriyle dikkat çeken Japonyalı bayanlar, son günlerde Türk bayanların radarına girdi. Hoşluk kesiminde artan eserleri nedeniyle merak konusu olan Japon bayanlar, bilhassa de kusursuz görünen cilt yüzeyleriyle adeta kendilerine hayran bırakıyor. Evet bunu nasıl sağlıyorlar? Japon hatunların hoşluk sırları neler? Gelin birlikte öğrenelim…

Son yıllarda mahsusen toplumsal medyada yaptıkları profesyonel makyaj ve kullandıkları birbirinden enteresan hoşluk eserleri tüm hatunların dikkatini çekiyor. Aslında duru, parlak, pürüzsüz ciltlere sahip olmak için uyguladıkları birtakım teknikler, sakladıkları birtakım hoşluk sırları da yok değil ve yaptıkları şey hiç de o kadar kişisel şeyler değil. Pirinç suyu da Japon bayanların uyguladığı formüllerden biridir. Kozmetik ve hoşluk kesimine süratli bir giriş yapan Japon eserleri ve uyguladıkları bakım usulleri sayesinde sizler de istediğiniz görünüme kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Evet bu prosedürler neler? Japon bayanlar neyle bakım yapıyor?

PİRİNÇ SUYU MASKESİ

Yerkürede en çok pirincin tüketildiği yer Japonya’da hoşluk ortamında da tonik olarak pirinç suyunu kullanıyorlar.Pamuk üzere, bembeyaz ve renk tonu eşit bir cilt isteyenler için pirinç suyu tekniğini deneyebilir.

Yapılışı ise; 1 su bardağı suyun içine bir avuç pirinç atın ve bu biçimde en az 20 dakika bekletin. Akabinde suyu süzüp şişenin içerisinde bekleterek cildinizi temizlemek için kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 1-2 kez yapabilirsiniz.

MASKESİ

Umumiyetle bacak ve kalça kısmında oluşan selülit, kışın o kadar sorun edilmese de yaz aylarının yaklaşmasıyla en büyük meselelerden biri haline gelir.Japonyalı bayanlar bunun için maskesini kullanıyor. Evet yosun nasıl yapılıyor?

Selülitleri gideren yosun

SABUN BEZİ

Japon bayanlarının pürüzsüz cildinin en önemli etkenlerden biri banyoda kullandıkları sabun bezi. Bizim kullandığımız life benziyor. Ama tamamen pamuktan yapılan ve görmeyen kumaşı sayesinde cilde zarar vermeden meyyit derilerin temizlenmesine yardımcı oluyor. Japon bayanları kesinlikle her banyoda sabun bezini kullanıyorlar.

Yorum Ekle