Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
James Dean, Irtihalinden 64 Yıl Sonra Sinemada Oynayacak!

James Dean, Irtihalinden 64 Yıl Sonra Sinemada Oynayacak!

21. yüzyılda vefat bile aktörlerin sinemalarda rol almalarını durduramıyor. 1955 yılında aramızdan ayrılan James Dean, Vietnam Savaşı devrinde askeri köpekler bir sinema olan Finding Jack (Jack’i Bulmak) isimli sinemada rol alması için seçildi. Anton Ernst ve Tati Golykh ikilisinin yayımcılığını üstlendiği sinema, Gareth Crocker’ın birebir isimdeki kitabının beyaz perde için uyarlaması olacak.

Dean, Rogan isimli bir karakter ile 2. baş rolü üstlenecek. Ernst’in Çarşamba günü Hollywood Reporter’a söylediğine nazaran hayli karmaşık karakter kısımları olan Rogan için harika karakteri uzun vade aradılar ve aylar süren arayışın akabinde James Dean’e verdiler. James Dean’in sinemada oynatılması için ailesinden müsaade alındı. Başkaca Ernst’in söylediğine nazaran efsanevi film yıldızının mirasının korunması için ellerinden geleni yapacaklar ve Dean’in ailesi de bu kararı destekliyor.

Dean’in karakteri, aktörün kayıtları ve fotoğrafları kullanılarak CGI ile yaratılacak ve öteki bir aktör tarafından seslendirilecek.

Sinema için ön-yapım süreci 17 Kasım tarihinde başlıyor ve Yerküre umumunda yayımı için bir sonraki yılın Gaziler Günü hedefleniyor. 

Alışılmış ki bu kararın bir başka değerli tesiri de, aramızdan ayrılmış öteki aktörlerin de sinemalarda bölge almaları olabilir. Lakin herkes bu kararın düzgün cihette bir karar olduğundan emin değil. Aralarında Chris Evans, Shannon Woodward ve Robin Williams’ın kızı Zelda Williams üzere isimlerin de bulunduğu sanat yerküresindeki pek çok isim, bu kararın beğenilmeyen olduğunu ve aktörleri onurlandırmaktansa, sanat yerküresine zarar verdiği tarafındaki görüşlerini paylaştılar.

Yorum Ekle