Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
İşte Yılbaşı Alışveriş Alışkanlıkları Araştırması

İşte Yılbaşı Alışveriş Alışkanlıkları Araştırması

Yılın tahminen de en sefalı ve heyecan verici devri yeni yıl kutlamalarının yaklaştığı şu günlerde hazırlıklar tam gaz devam ederken; kime, ne ikram alacağım kaygısını beraberinde getiriyor. AdColony’nin yaptırdığı “Yılbaşı Alışveriş Alışkanlıkları Araştırması” satın almanın akıllı telefonlar üzerine kaydığı istikametinde.

Akıllı telefonların her bölümde olduğu üzere alışveriş kolunun de yıldızı olduğu  günümüz de, tüketicilerin artık sevdiklerine armağan alırken mağaza gezmek bölgesine eserlere daha kolay ve daha ulaşılabilir olan alışveriş pratiklerini ettikleri artık bir gerçek.

Koskoca bir yılı geçmişte bırakırken yeni yıl alışverişlerini akıllı telefonlar üzerinden yapanların sayısı geçtiğimiz yıla orantıyla %8 artarak bu yıl %56’ya çıkmış durumda.

%43 ile cep telefonları üzerinden en çok kıyafet satın alınırken bunu %20 ile mesken eşyaları takip ediyor. Kitap, uçak ve aktiflik biletleri ve seyahat gereçleri de en çok tercih eserlerin başında geliyor.

Mağazalara orantıyla fiyatların daha ucuz olması ve eserlerle ilgili öteki tüketicilerin tahlillerine ulaşabilmesi ise tüketicilerin akıllı telefonları mağazalara etmesinin en baş nedenlerinden. Başkaca mağazalarda orantıyla çok şahsi teklifler ve ödemenin süratli ve sağlıklı olması da tüketicilerin %30’unun akıllı telefonlar üzerinden alışveriş yapmayı tercih etmelerine neden oluyor.

Yılbaşı alışverişinde interneti edenlerin %55’i eserlerin fiyatlarının kıyaslamasının daha kolay ve süratli olmasından ötürü tercih ettiklerini söylüyor.

NOT:

AdColony’nin  gerçekleştirdiği ”Holiday Shopping Survey” , 14-75 yaş arası kadın-erkek fokus kümesi üzerinde Global’de yapılmıştır.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle