Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
İşte Yerli ve Ulusal Güvenlik Yazılımı Bekchy

İşte Yerli ve Ulusal Güvenlik Yazılımı Bekchy

Katma kıymetli güvenlik tahlilleri distribütörü olarak uçtan uca hizmet veren NSS Teknoloji, 20 yıllık bölüm ve kanal tecrübesiyle iş ortakları üzerinden satış yapma maksadını bünyesinde geliştirdiği ve desteklediği tahlillerle güçlendiriyor.

NSS Teknoloji’nin teşebbüsçü bir ekiple yaptığı yeni iş birliği ile geliştirilen ve piyasaya sunulan, büsbütün yerli, bulut ve on-premise web tatbikleri güvenlik duvarı eseri olan ‘Bekchy’, alışılmış güvenlik yazılımlarından farklı teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. Düzenlenen tanıtım içtimasında Bekchy’nin sunduğu imkanlara dair haber veren NSS Teknoloji Türkiye Kurucusu Saygın Saman, sağladığı kolaylıklar ve yararları şöyle anlattı:

“İnternet ortamında varlığını ve çalışmalarını sürdüren her şirket ya da bireyin kâbusu haline gelen siber ataklardan korunmak için çok seçenek var ve çoklukla önümüze yabancı yazılımlar çıkıyor. Bu bahse kayıtsız kalamayarak bir küme Türk yazılımcıyla yaptığımız işbirliği sonucu Bekchy‘yi ürettik. Rakiplerine kıyasla bir web sitesini ele geçirmek için bilinen tüm sistemlere karşı %99.9 müdafaa sağlayan Bekchy bunu daha az maliyetle yapıyor. Vakit, para, emek, müşteri ve itibar kaybetme riskini ortadan kaldırmak, verilen hizmetin güvenliği ve sürdürülebilirliğini, hasılı geleceğini korumak ismine çalışmalarını teminat altına almak isteyen müşterilerimize Bekchy’yi sunmaktan ziyadesiyle mutluyuz.”

2020 yılının birinci çeyreğinde Amerika’da da bir yapı oluşturacaklarını belirten Saygın Saman, önümüzdeki birinci 5 yıllık maksatlarının 100 bin müşteriye ulaşmak olduğunu eklediği konuşmasına şöyle devam etti:

“Dünyada etkin olarak 400 milyon web sitesi kullanılıyorken 2018 yılında günde 37 bin olan web sitesi hacklenmesi 2019 yılında günde 90 bine ulaşmış durumda. Böylesi riskli bir ortamda Bekchy sunduğu yararlarla finans, bankacılık, sigorta, perakende, bilişim, telekomünikasyon, sıhhat, savunma, kuvvet, kamu ve KOBİ’ler dâhil tüm kollar için değerli bir muhtaçlık olarak dikkat çekiyor.”

Içtimada Bekchy hakkında teknik malumatları ve rakip eserlerle arasındaki farkları anlatan Bekchy Kurucu Ortağı Kenan Altun ise şunları söyledi:

“Siber atağa maruz kalan bir web sitesi, bünyesinde bulundurduğu tüm yönetici-kullanıcı şifrelerinin, olgu tabanındaki tüm malumatların, dijital varlıkların; çalınması, silinmesi ya da web sitesinin tüm denetiminin kaybedilmesi üzere risklerle karşı zıdda kalır. Bu türlü bir endişeyle hayatımızı sürdüremeyeceğimiz için de tedbir almak isteriz ve bu şekil riskleri minimuma indirebilmek için gerekenleri yaparız.

Bekchy de bu aşamada firmaların muhtaçlığı olan tüm güvenlik önlemlerini sunar. Zero-Day olarak bilinen ataklara karşı kendi geliştirmiş olduğu algoritma ve kural serileri ile atakları köstekler, saldırgandan gelen istekleri keser. WAF eserlerinin birçoğundan farklı olarak gelen ve giden isteklerin denetlenmesi hedefiyle hususî olarak geliştirilmiş ‘Bekchy Engine’ ve ‘kural dizileri’ni kullanır.”

Web sitelerinin karşılaşabileceği SQL Injection, SQL Bypass, XSS (Reflected/Stored/DOM), Shell & File Upload, Brute Force, JavaScript Injection üzere sıklıkla karşılaşılan akınlara dur diyen güvenlik duvarı yazılımı Bekchy web sitesi içerisine kısa müddette kurulabiliyor. Gelen ve giden tüm isteklerin izlenebilmesine imkân tanıyan Bekchy, akın yahut zararlı bir süreç tespit edildiğinde anında himaye sağlayarak e-posta, SMS yahut Slack ile raporlama yapabiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle